Închide meniul

Prima reacţie a Simonei Halep după finala de la Cluj Napoca: “Îmi pare rău că nu am câştigat”. Mesaj special al româncei: “Îi mulţumesc că este lângă mine”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 31 octombrie 2021, 19:13

Comentarii
Prima reacţie a Simonei Halep după finala de la Cluj Napoca: Îmi pare rău că nu am câştigat. Mesaj special al româncei: Îi mulţumesc că este lângă mine

Profimediaimages

Simona Halep a pierdut fără drept de apel finala de la Transylvania Open. A fost 6-2, 6-3 pentru Anett Kontaveit. La final, Halep a recunoscut superioritatea estoniencei şi i-a urat succes acestei la Turneul Campioanelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Prima reacţie a Simonei Halep după finala de la Cluj Napoca

“Felicitări şi mult succes la Turneul Campioanelor. A fost o săptămână grozavă pentru mine. Îmi pare rău câ nu am câştigat, dar Anett a fost foarte bună azi. E greu să organizezi turnee în această perioadă. Sperăm ca la anul să se desfăşoare din nou turneul. Mulţumesc echipei mele că sunteţi alături de mine. Să muncim în continuare şi să mai avem parte de alte finale şi trofee”, a spus Simona Halep la interviul de pe teren, de la sfârşitul finalei.

Simona Halep, mesaj special pentru Toni Iuruc

După ce le-a mulţumit celor din echipa sa, Simona Halep a avut un mesaj special şi pentru soţul ei, Toni Iuruc. Românca este supărată că turneul s-a disputat fără fani şi speră ca în 2022 tribunele de la Transylvania Open să fie pline. “Îi mulţumesc soţului meu pentru că este lână mine şi în viaţa mea. Îmi pare rău că fanii nu au fost alături de noi. E trist că nu aţi fost alături de noi. Vă mulţumesc pentru toate sentimentele frumoase. E o plăcere să joc aici şi să sper să mai joc trofee şi finale aici, acasă”, a mai spus Halep.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:29
Erik ten Hag a fost prezentat oficial! Cu cine a semnat, după mandatele de coşmar de la United şi Leverkusen
23:21
Gigi Becali, lăudat după ce a anunțat plecarea lui Octavian Popescu de la FCSB: „E hoț, șmecher”
22:58
Dorit de Dinamo, Andrei Coubiş a semnat cu o altă echipă din Liga 1
22:55
Răzvan Lucescu, în sferturile Cupei Greciei. Victorie la loviturile de departajare pentru PAOK
22:36
Pep Guardiola face cel mai scump transfer al iernii în Europa. 75 de milioane de euro pentru starul din Premier League
22:24
VideoJurnal Antena Sport | Cristian Tranulea n-are rival pe Dunăre de Bobotează
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB. „Ordinul” dat în direct: „Dăm bani, nu e problemă” 3 “Să meargă la puşcărie!” Laszlo Balint a răbufnit: “E de neiertat” 4 Ofertă uriaşă pentru Universitatea Craiova, pentru Steven Nsimba! Anunţ de ultimă oră 5 Universitatea Craiova a anunţat primul transfer al anului: “Unul dintre cei mai valoroşi” 6 Cristi Chivu, descris de italieni în doar trei cuvinte după ce Inter a dat recital în primul meci din 2026
Citește și