Sportiva româncă a pierdut cu 3-6, 6-2, 6-7(7) în fața jucătoarei din Cehia, Karolina Muchova, cotată cu șansa numărul 20 pe tabloul principal.
Sorana a transmis a doua zi după meci, prin intermediul unei postări pe Instagram, că aceasta a fost una dintre cele mai dure înfrângeri din cariera ei.
Sorana Cîrstea, mesaj optimist după eliminarea de la US Open
”Probabil că este cea mai dureroasă înfrângere din viața mea, sau cel puțin așa se simte.
Dar voi lupta pentru a reveni, să urc din nou, pentru că despre asta este viața!”, a scris Sorana.
Chiar dacă a pierdut, sportiva aflată pe locul 77 WTA a arătat un joc solid la New York. Ea a învins-o în primul tur pe Christina McHale, 6-4, 7-5 și a trecut de favorita cu numărul nouă, Johanna Konta, în runda secundă cu scorul de 2-6, 7-6 (5), 6-4.
- Sorana Cîrstea - Karolina Muchova 3-6, 6-2, 6-7
- Sorana Cîrstea a ratat calificarea în optimile de finală de la US Open
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Bilanțul Soranei Cîrstea după parcursul fantastic de la Roma! Ce loc va ocupa în clasamentul WTA și ce bani va încasa
- Marele vis al Soranei Cîrstea, după ce a fost eliminată în semifinale la Roma de Coco Gauff!
- Sorana Cîrstea se oprește în semifinale la Roma! Gauff a fost prea puternică și ajunge în ultimul act
- Jannik Sinner a depășit recordul lui Novak Djokovic și este în semifinalele Mastersului de la Roma
- Elina Svitolina a învins-o pe Elena Rybakina şi s-a calificat în semifinale la Roma

































