Elvețianul a cerut părerea fanilor într-o postare de pe contul său de twitter. Printre cei care au comentat a fost și Simona Halep.
Simona Halep, răspuns la propunerea lui Roger Federer
"Mă întrebam… Sunt singurul care se gândeste că acum a venit momentul în care tenisul masculin și cel feminin să fie unite și să se comporte ca atare?", a întrebat Roger Federer.
Jucătorul de 38 de ani, aflat pe locul 4 în clasamentul general, a venit și cu completări. "Îmi imaginez o fuziune între WTA și ATP", a reacționat elvețianul care a câștigat 20 de titluri de Grand Slam.
You are not the only one
— Simona Halep (@Simona_Halep) April 22, 2020
"Nu ești singurul!", a fost răspunsul imediat oferit de Simona Halep. A intervenit și Nick Kyrgios, care s-a pronunțat printr-un simplu "Da".
Yes
— Nicholas Kyrgios (@NickKyrgios) April 22, 2020
- Elvețianul dorește o fuziune surprinzătoare
- Simona Halep a oferit un răspuns rapid
- Roger Federer propune modificări radicale pe timpul pandemiei
- SUA - Australia e vineri, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Brazilia - Haiti e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Surpriză uriașă la WTA Berlin! Elena Rybakina, eliminată clar în optimi
- Paula Badosa a dat cărţile pe faţă despre relaţia “toxică” cu Tsitsipas. “Sunt într-un mediu sănătos de câteva luni”
- “Mama, ar trebui să joci cu Venus”. Dezvăluirea făcută de Serena Williams
- Decizia luată de şefii de la Wimbledon în privinţa lui Stan Wawrinka
- Revenire de senzație! Serena și Venus Williams vor juca în proba de dublu de la Wimbledon

































