Închide meniul

Reacţia lui Gigi Becali după retragerea Simonei Halep: “La revedere, acum!”

Dan Roșu Publicat: 7 februarie 2025, 8:34

Comentarii
Reacţia lui Gigi Becali după retragerea Simonei Halep: La revedere, acum!

Simona Halep, la Transylvania Open - Profimedia Images

Simona Halep şi-a anunţat retragerea din tenis, după un ultim meci disputat în România, la Transylvania Open. Gigi Becali a felicitat-o pe Simo pentru decizia luată la 33 de ani, dar şi pentru investiţiile făcute cu cele 40 de milioane de euro câştigate din sportul alb.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Potrivit informațiilor publicate de site-ul WTA, Simona Halep a câștigat suma de 40,232,663 euro din tenis. Românca a obținut venituri colosale după cele 24 de titluri WTA câștigate, dar și după cele 2 turnee de Grand Slam pe care și le-a trecut în palmares.

Gigi Becali: “Simona Halep e o fată deşteaptă”

“Nu m-a surprins pentru că ea e fată deșteaptă și știe până unde merge. A făcut și ea vreo 30 de milioane de euro, eu așa știu că mai vorbesc oamenii, machidonii. A băgat și ea banii în hoteluri, pe la Poiana. Taică-su, ăla, e băiat deștept (n.r. – Stere Halep).

Ce îi mai trebuie acum? Ea a atins maximum. A fost cea mai bună din lume. E maximum, la revedere acum! Nu mai avea niciun rost. Dacă ai fost cel mai bun din lume, cum să fii al trei sutelea? Gata!”, a spus Becali, citat de fanatik.ro.

„Simo” se află pe locul 3 în istoria WTA, la capitolul câștiguri din tenis. Pe prima poziție este, detașat, Serena Williams, care a câștigat aproximativ 94 de milioane de euro în cariera sa. Pe poziția a 2-a se află sora Serenei, Venus Wiliams. Aceasta s-a ales cu aproximativ 42 de milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Gică Hagi, mesaj superb după ce Simona Halep şi-a anunţat retragerea

Gică Hagi a reacţionat şi el, după ce Simona Halep şi-a anunţat retragerea. „Regele” a avut doar cuvinte de laudă la adresa româncei, după ce aceasta şi-a luat adio de la tenis.

„(Despre Simona Halep) O mare sportivă, mă bucur că e din Constanţa, dar vine şi momentul acesta, e greu, nu e uşor să spui că nu poţi să joci. Trebuie să o întrebaţi ce vrea să facă, ar fi ideal să fie două academii, una de fete şi una de băieţi, să producă jucători.

România a demonstrat că şi acolo…unde nu am demonstrat că suntem buni. Avem nevoie şi la tenis de asta. După, ce vrea să facă Simo…vorbiţi cu ea”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presă organizată cu ocazia împlinirii vârstei de 60 de ani.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:59
Salariul uriaş cu care este deturnat Marius Ştefănescu! Suma pe care o poate câştiga fotbalistul de la FCSB
18:46
Maxime Grousset face spectacol şi în Singapore! A cucerit aurul mondial la 50m fluture
18:29
“Va fi infern!” Presa din Macedonia, avertisment pentru Shkendija, înaintea returului cu FCSB (miercuri, 20:30, Antena 1)
18:29
EXCLUSIVRisto Radunovic, mesaj de luptă înaintea meciului cu Shkendija: “Să ne calificăm, să schimbăm imaginea echipei”
18:11
Florin Tănase a fost suspendat 3 etape de UEFA! Lovitură dură pentru FCSB
17:46
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 28 iulie
1 FotoImagine rară cu Ionuţ Luţu alături de partenera lui. Cum arată acum Iulia, fost iepuraş Playboy 2 Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingile” 3 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 4 Anunţul preşedintelui lui U Cluj despre transferul lui Marius Ştefănescu, după ce Becali declara că e rezolvat! 5 Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea” 6 “A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul
Citește și