Video

Reacţia Simonei Halep când a auzit despre posibila colaborare dintre Emma Răducanu şi Darren Cahill. Simo a dezvăluit ce urmează pentru Darren

Antena Sport Publicat: 27 septembrie 2021, 14:45 / Actualizat: 27 septembrie 2021, 20:13

Comentarii

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Mi s-ar părea bine pentru Darren. E o fată extraordinară cu nişte calităţi foarte, foarte mari şi cu un potenţial mare de a câştiga Grand Slam-uri. M-aş bucura pentru el. El se va odihni o perioadă şi, după, cred eu personal, nu am vorbit despre asta, va fi cu altcineva.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Abia aştept să îl văd din nou în circuit, nu vom fi niciodată adversari. Cu siguranţă vom avea întâlniri, eu cu Emma. Are multă încredere. Ce a făcut e extraordinar. Mai poate face lucruri importante”, a spus Simona Halep.

Emma Răducanu, sfătuită să lucreze cu fostul antrenor al Simonei Halep

Jaiden Micheal, un cunoscut om de televiziune britanic, o sfătuieşte pe Emma Răducanu să îl numească antrenor pe Darren Cahill. „Darren Cahill e omul potrivit! Îmi vei mulțumi mai târziu!”, i-a transmis acesta Emmei Răducanu.

„În acest moment al carierei am nevoie de cineva care are mai multă experiență în circuitul WTA. E nevoie de asta mai ales acum, pentru că sunt tânără şi trebuie să am lângă mine un antrenor care să mă ghideze şi să fi trecut deja prin asta.

Niciodată nu am visat că voi câştiga US Open. Sunt pe locul 22 în lume, ceea ce este cu adevărat nebunesc pentru mine„, a transmis Emma Răducanu, potrivit BBC.

Reclamă
Reclamă

Au apărut şi numele posibililor viitori antrenori ai Emmei Răducanu. Potrivit tennishead.net, Darren Cahill este pe lista scurtă, alături de Greg Rusedski, Tim Henman, Nigel Sears, Ivan Lendl, Andrew Bettles şi Patrick Mouratoglou. Chiar şi fostul antrenor al lui Naomi Osaka, Sascha Bajin, este în cărţi.

Antrenorul australian a avut o primă reacţie după ce s-a aflat că nu va mai face parte din echipa ocupantei locului 14 WTA. Darren Cahill a reacţionat pe Twitter, la postarea Simonei. „Eu îţi mulţumesc, Simo, pentru că mi-ai permis să fiu, alături de tine, în această incredibilă călătorie. Îmi amintesc această fotografie, de mai sus, de parcă ar fi fost ieri şi este doar una dintre numeroasele amintiri uimitoare. Eşti o jucătoare extraordinară dar, cel mai important, o persoană grozavă şi un bun prieten. Toate cele bune, Simo„, a transmis Cahill.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Universitatea Craiova într-o grupă europeană după ce a luat eventul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:31

Eroii Campionatului Mondial | Omul care a marcat un gol cu mâna cu 47 de ani înainte de Maradona

17:25

Sorin Cârțu i-a înțepat pe Dan Nistor și Alex Chipciu, după ce Craiova a luat eventul: „Nu am pus picătură de alcool în gură”

17:20

LIVE VIDEOFinlanda – SUA, ACUM în AntenaPLAY! Duel “de foc” la Campionatul Mondial de hochei

17:10

Răzvan Lucescu, pe urmele lui Mircea Lucescu: e dorit de echipa unde tatăl său a scris istorie

16:47

Irina Begu, victorie în calificările pentru Roland Garros! Românca, la două meciuri de tabloul principal

16:46

NEWS ALERTLamine Yamal ratează primul meci al Spaniei de la Cupa Mondială

1 Ce l-a iritat pe Alex Chipciu la final: “Să nu mă mai chemaţi!” 2 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 3 FotoUniversitatea Craiova, noua campioană a României! Imagini fantastice de la sărbătoarea de titlu a oltenilor 4 Scandal în Craiova Maxima după ce Universitatea a făcut eventul. “O să îți fie rușine să mai calci prin Bănie” 5 Marcel Bîrsan l-a eliminat pe Mendy. Şi Nistor trebuia să vadă “roşu”! 6 Jackpot pentru Universitatea Craiova după ce a câştigat titlul! Câţi bani intră în conturile lui Mihai Rotaru
Citește și