Simona ar fi trebuit să își apere trofeul adjudecat anul trecut, atunci când a învins-o pe Serena Williams, într-o manieră entuziasmantă, în numai 55 de minute. Vestea bună este că ediția din 2021 se va disputa în perioada 28 iunie – 11 iulie.
Simona Halep: Îmi pare rău că s-a anulat turneul de la Wimbledon
”Îmi pare rău să aud că a fost confirmat faptul că această ediție de Wimbledon nu va mai avea loc în acest an. Finala de anul trecut a fost poate cea mai frumoasă zi din viața mea.
Dar acum trecem prin ceva mai mare decât tenisul. Vestea cea bună este că Wimbledonul va reveni anul viitor. Asta înseamnă că nu trebuie să îmi mai apăr titlul la Wimbledon. Fiți puternici și credeți în continuare!”, a spus Halep, pe rețelele de socializare.
Ediția din 2020 urma să se dispute între 29 iulie și 12 iulie și a fost anulată din cauza crizei provocate de pandemia de coronavirus. Pe de altă parte, Roland Garros va avea loc în perioada 20 septembrie – 4 octombrie.
- Turneul de la Wimbledon a fost anulat
- Simona Halep a câștigat ediția din 2019 de la Wimbledon
- Halep avea de apărat 2000 de puncte la All England Club
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Aryna Sabalenka, mesaj savuros înaintea confruntării cu Jaqueline Cristian de la Indian Wells. Ce a spus despre logodnă
- Jaqueline Cristian s-a calificat în turul trei la Indian Wells. Duel „de foc” cu Aryna Sabalenka pentru optimi
- Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial
- România şi-a aflat adversarele de la Billie Jean King Cup! Cu cine se vor înfrunta tricolorele
- Revine Serena Williams în tenis? Novak Djokovic: “Cred că da! Toată lumea îşi doreşte”
































