Închide meniul

Simona Halep, a treia favorită a bookmakerilor la US Open 2022. Ce cotă are la câştigarea trofeului

Dan Roșu Publicat: 13 iulie 2022, 15:13

Comentarii
Simona Halep, a treia favorită a bookmakerilor la US Open 2022. Ce cotă are la câştigarea trofeului

Simona Halep, la US Open / Profimedia Images

Simona Halep este a treia favorită a bookmakerilor la câştigarea trofeului de la US Open 2022. Forma bună de la Wimbledon i-a convins pe specialişti, care însă tot pe Iga Swiatek o consideră cu prima şansă, la fel ca la All England Club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Halep are cotă 12 la adjudecarea trofeului de la Flushing Meadows, la fel ca Aryna Sabalenka. Iga Swiatek e prima la acest capitol, cu o cotă de 3.75. Naomi Osaka are o cotă de 6.50, chiar dacă nu are deloc un sezon reuşit.

Simona Halep este a treia favorită a bookmakerilor la câştigarea trofeului de la US Open 2022

Cori Gauff (15), Ons Jabeur (15), Bianca Andreescu (18), Elana Rybakina (18), Garbine Muguruza (20) şi Karolina Pliskova (20) se află şi ele printre jucătoarele cotate cu şanse la US Open 20222.

Simona Halep nu s-a impus niciodată pe hardul de la US Open. Ea a avut o şansă mare, în 2014, atunci când a fost eliminată în semifinale de Flavia Pennetta, ratând o finală cu Roberta Vinci, în care ar fi fost favorită certă.

Patrick Mouratoglou, marele atu al Simonei Halep

Patrick Mouratoglou este marele atu al Simonei Halep. Adrian Cruciat, antrenorul român care a colaborat cu marele francez, are doar cuvinte de laudă la adresa acestuia, pe care îl descrie „cel mai bun motivator”.

Reclamă
Reclamă

“E un tip deosebit, cel mai bun motivator pe care l-am cunoscut. Când eram la academia lui, el nu antrena, era manager. La finalul zilei, el ştia la fiecare ce a mers, ce n-a mers. Mergea la fiecare să le zică. Eram vreo 8-10 jucători. E unul dintre antrenorii de la care am încercat să ‘fur’. E o referinţă!

(n.r. – despre decizia Simonei Halep de a colabora cu Patrick Mouratoglou) Doar Simona poate să ştie. Speculaţia mea din exterior este că da. Au un statut special. Depinde şi de şansă. Simona putea să câştige Wimbledon dacă prindea o zi mai inspirată. E uşor din spatele televizorului. Dacă se joacă meciul, arată cu totul altfel„, a declarat Adrian Cruciat, în exclusivitate, la AS.ro LIVE.

Adrian Cruciat le-a antrenat pe Simona Halep, Sorana Cîrstea, Irina Begu şi Mihaela Buzărnescu

Adrian Cruciat a pregătit-o pe Sorana Cîrstea în două rânduri, în 2017, şi din 2019 până în acest an. Acesta a mai lucrat şi cu Irina Begu şi Mihaela Buzărnescu.

Reclamă

Pe lângă cariera de antrenor, Adrian Cruciat a fost jucător de tenis. Cea mai bună clasare a sa a fost locul 148 ATP, şi a evoluat şi pentru echipa de Cupa Davis a României.

Adrian Cruciat, în vârstă de 39 de ani, a colaborat de-a lungul timpului şi cu Simona Halep, în 2017. „Simo” l-a avut în echipă la turneul de la Beijing.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54 16 oct.
“N-am mai văzut aşa ceva” Mihai Stoica a spus ce s-a întâmplat la FCSB după ultima decizie a lui Gigi Becali!
23:31 16 oct.
Robert Ilyeș l-a desființat, după 2-2 cu CFR: „Nu se poate așa ceva! Primul tren și trimis la Budapesta”
23:26 16 oct.
VideoJurnal Antena Sport | Tatăl lor a concurat în Dakar, iar ei fac senzaţie la călărie
23:20 16 oct.
“A fost gol valabil” A egalat-o cu o scăriţă, în prelungiri, pe CFR şi crede că Găman nu i-a lăsat să câştige!
23:08 16 oct.
Andrea Mandorlini a criticat arbitrajul, după remiza cu Csikszereda: „Mult prea lejer acordat”
23:03 16 oct.
George Găman le-a anulat un gol ciucanilor, dar CFR s-a plâns şi ea de arbitraj: “Nu a fost penalty”
1 Adrian Mutu a dat lovitura! Anunţul oficial 2 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB: “Se uită Meme” 3 VIDEORomânia a învins Serbia şi la masculin şi la feminin! Tricolorii şi tricolorele, în sferturi la European 4 “Dinamo intră în Cartea Recordurilor”. Inițiativa fabuloasă în care se implică alb-roșiii la derby-ul cu Rapid 5 Veste uriaşă pentru Florin Niţă 6 EXCLUSIVDaniel Pancu a dat verdictul înainte de Dinamo – Rapid: “Pare o echipă mai omogenă”. Cine crede că va decide derby-ul
Citește și