Închide meniul

Simona Halep, campioană în izolare: "Tenisul nu este totul în viaţa mea!"

Antena Sport Publicat: 4 aprilie 2020, 9:28

Reclamă
Simona Halep, campioană în izolare: "Tenisul nu este totul în viaţa mea!"

Simona Halep vorbeşte despre situaţia din România

"Este o problemă globală și vreau doar să spun că e mult mai sigur ca totul să se anuleze. Nu este o problem neînsemnată, este o problemă uriașă. Trebuie să ascultăm ce spun experții, să stăm acasă, în siguranță. Tenisul nu este totul în viața mea", a spus Simona Halep la Eurosport

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep: "Situaţia va dura mai mult"

Simona Halep n-a mai jucat un meci de pe 22 februarie, când a câştigat finala din Dubai, în faţa Elenei Rybakina. Românca ia în calcul şi o anulare a întregului sezon.

"Fac tot ce pot pentru a rămâne în formă pentru a intra repede în ritm atunci când totul se va relua. Prefer să stau acasă, să aștept și atunci când totul va fi sigur, să reîncep să călătoresc. Dar dacă nu sunt 100% sigură, atunci nu voi pleca de acasă.

Cred că această situație va dura mai mult decât până în iulie. Sperăm să jucăm la US Open, dar nu putem fi siguri de nimic. Situația din New York nu e deloc una bună acum. Cel mai rău scenariu ar fi să se anuleze, dar sunt sigură că vom depăși această criză dacă ascultăm sfaturile experților și rămânem în case, în siguranță. Nu știu cum va fi după atâtea luni fără tenis. Nu ne-am mai confruntat niciodată cu așa ceva. Totul este nou. Îmi va fi greu, cu siguranță, mai ales să-mi intru în ritm. Este cea mai lungă perioadă în care nu am atins o rachetă, o minge și vreau să continui așa pentru încă o lună. Cred că am nevoie de asta după atâția ani", a declarat Halep la Eurosport. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:33

Anunțul momentului despre starea lui Joyskim Dawa. Veste uriașă pentru FCSB: „O să revină mai repede”

16:24

VIDEOBernadette Szocs – Bruna Takahashi 0-4. Românca, eliminată în optimile Cupei Mondiale

15:40

Rafael Nadal, omagiat la Roland Garros 2025

15:11

Sky Sports a anunţat care va fi ultimul meci al lui Carlo Ancelotti pe banca lui Real Madrid

15:01

„De ce s-a prăbuşit Dennis Man?” Răspunsul dat de Adrian Mutu. Mesaj direct pentru Cristi Chivu: „Are de muncă”

14:21

Vlad Chiricheş şi Vali Creţu, apel la suporteri înainte de FCSB – CFR Cluj. Câte bilete s-au vândut

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 3 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 4 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului 5 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 6 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român!
Citește și