În postarea celor de la MAI, alături de Simona mai apare și Camelia Potec, dar și cântereții Vlad Mitriță, Marcel Pavel sau Irina Rimes.
„Suntem doar nişte oameni… Nu am trecut prin aşa ceva niciodată şi nu ne dorim să mai avem aşa ceva vreodată. Cu încredere, solidaritate, respect şi înţelegere VOM REUŞI! Ne protejăm acum, pentru a trece peste asta… ÎMPREUNĂ!”, este mesajul postat pe Facebook de MAI.
Simona Halep este implicată în lupta contra Covid-19
Simona Halep s-a implicat serios în lupta contra Covid-19 și a donat bani și materiale medicale pentru spitalele din România.
Campioana de la Wimbledon și Roland Garros se află acasă, în izolare, alături de familie și se antrenează pentru reluarea sezonului de tenis.
- Simona Halep, implicată într-o campanie a MAI
- Halep încearcă să conștientizeze populație cu privire la Covid-19
- Halep, implicată în lupta contra coronavirusului din România
- Mexic - Africa de Sud, meciul de deschidere de la Cupa Mondială, joi de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 e azi (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY)
- George Cosac a câștigat un nou mandat la conducerea Federației Române de Tenis. Succes categoric la alegeri
- Serena Williams a revenit cu victorie la dublu, după patru ani de absenţă
- Gabriela Ruse s-a calificat în optimi la ‘s-Hertogenbosch! Suma pe care o va primi pentru victorie
- Simona Halep, mesaj emoționant la 8 ani după ce a câștigat Roland Garros: “Ziua în care visul meu a devenit realitate”
- Sorana Cîrstea, debut cu victorie la Queen’s! Va juca în optimi împotriva Emmei Răducanu































