Simona Halep, revenire în forţă: “Mi-a fost dor să joc!” Campioana noastră şi-a emoţionant fanii: “Iubesc acest sport! Trăiesc de atâţia ani pentru el!”

Dragoș Vasile Publicat: 5 iunie 2021, 16:38 / Actualizat: 5 iunie 2021, 18:15

Comentarii
Simona Halep, revenire în forţă: Mi-a fost dor să joc! Campioana noastră şi-a emoţionant fanii: Iubesc acest sport! Trăiesc de atâţia ani pentru el!

Simona Halep a ajuns în Australia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Simona Halep, revenire în forţă. Campioana noastră a revenit pe terenul de tenis, unde s-a antrenat pentru prima oară după accidentare. Simo a suferit o ruptură la Roma, în timpul meciului cu Angelique Kerber. A luat o pauză forţată şi nu şi-a dorit să îşi asume niciun risc.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, revenire în forţă: “Mulțumesc mult că m-aţi sprijinit la fiecare pas!

Acum, Simona este mai motivată ca niciodată: “Primele mele lovituri după 3 săptămâni și jumătate. Se simte de parcă ar fi trecut mai mult timp pentru că mi-a fost dor să joc atât de mult. Dar această perioada a fost cea mai bună pentru că, deși am o viață minunată, îmi dau seama ce simt pentru tenis și ce simt când nu pot juca.

Iubesc acest sport, acum înțeleg de ce de atâția ani trăiesc pentru el și cât mă bucur să îl practic la cel mai înalt nivel. Desigur, nu este ușor să fii acolo, mental și emoțional te epuizezi, iar acum îmi dau seama cât de puternică am fost.

Când te accidentezi înainte de turneul tău preferat, unde ai jucat cel mai bun tenis și ai concurat timp de 10 ani non-stop, te simți foarte trist și te întrebi <<De ce mi se întâmplă asta?>> După câteva săptămâni am înțeles că acest lucru se întâmplă pentru mine!

Așa că acum vreau doar să fac față tuturor provocărilor. Nu știu dacă sunt complet recuperată fizic, dar ceea ce știu este că sunt gata să față la ce urmează. Mulțumesc mult că m-aţi sprijinit la fiecare pas”, a scris Simona pe Instagram.

Reclamă
Reclamă
 
View this post on Instagram
 
A post shared by Simona Halep (@simonahalep)

Simona Halep are două rupturi musculare

Simona Halep are două rupturi musculare. Anunţul a fost făcut chiar de campioana noastră, care a ratat deja turneul ei preferat, Roland Garros. Simo speră să revină pentru Wimbledon şi Jocurile Olimpice, după accidentarea dură de la Roma.

„De obicei nu sunt în această perioadă acasă, dar din păcate anul acesta m-am accidentat. Nu pot nici să mă antrenez pentru că accidentarea este încă la început. Va trebui să mai stau o perioadă fără tenis, fără alergare pentru că mușchiul încă nu s-a sudat. Momentele de la Roma au fost într-adevăr grele pentru că din nimic mi s-a întâmplat această ruptură. Nu am anticipat-o absolut deloc.

Reclamă

Mi s-a părut imposibilă că stând la retur se poate întâmpla o ruptură musculară. Chiar am avut două. Prima este mult mai profundă, a doua este la suprafață, dar amândouă sunt destul de periculoase. Am acceptat această accidentare și sunt destul de pozitivă pentru că știu că dacă ești pozitiv și ai încredere te poți vindeca mai repede și am început deja proesul vindecării”, a spus Halep, pentru eurosport.ro.

În 2021, cea mai bună performanţă a Simonei a venit la Stuttgart, unde a atins semifinalele, fiind învinsă de Aryna Sabalenka, cu 3-6, 2-6. De asemenea, ea a prins sferturile de finală la Australian Open şi Gippsland Trophy.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:57

Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii

8:47

Mihai Stoica nu ştie ce să mai facă cu jucătorul de la FCSB: “Să îl pun în cămaşă de forţă?”

8:30

EXCLUSIVS-a săturat să fie rezervă şi vrea să plece de la Dinamo!

8:15

Neluțu Varga l-a ironizat pe Daniel Pancu, după ultimul meci la CFR Cluj: “Probabil a câștigat Champions League”

23:59 22 mai

VIDEOGeorge Russell, pole-position în cursa de sprint! Antonelli, pe 2. Marea cursă din Canada e duminică (Antena 1, AntenaPLAY)

23:50 22 mai

VIDEOSuedia – Italia 3-0, la Campionatul Mondial de hochei pe gheaţă. Canada – Slovenia 3-1

1 Diana Buzoianu, şocată după ce a fost acuzată că a făcut videochat! Atac total 2 Hervin Ongenda a semnat chiar înainte de barajul de Conference League dintre FCSB şi Botoşani 3 8.7 milioane de euro pentru FCSB! Lovitura dată de Gigi Becali 4 Anunţul momentului! Ce post a acceptat Pep Guardiola după despărţirea de Manchester City. OFICIAL 5 Se anunță record de asistență la barajul FCSB – Botoșani! Câți fani și-au procurat bilete la meciul din Ghencea 6 Răzvan Lucescu a luat decizia! Anunţul turcilor, după oferta primită de la Beşiktaş
Citește și