Sorana Cîrstea, meci nebun la Portoroz! Românca a fost eliminată după o luptă aprigă de două ore. Câţi bani va încasa

De Dragoș Vasile
Publicat: 17.09.2021, 21:18
Actualizat: 17.09.2021, 21:19

Sorana Cîrstea a avut parte de un meci nebun la Portoroz! Românca a fost eliminată după o luptă aprigă de două ore şi şase minute.

Sorana Cîrstea, învinsă la Portoroz

Profimediaimages

Sorana Cîrstea, meci nebun la Portoroz! Românca a fost eliminată după o luptă aprigă de două ore şi şase minute

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 40 WTA şi cap de serie 4, a ratat, vineri, calificarea în semifinalele turneului de la Portoroz, de categorie WTA 250.

Cîrstea a fost învinsă de sportiva italiană Jasmine Paolini, locul 87 WTA, scor 6-4, 4-6, 6-1, după două ore şi şase minute.

Prin calificarea în sferturile de finală, Sorana Cîrstea şi-a asigurat un premiu de 4.677 de euro şi 60 de puncte.

US Open 2021 | Sorana Cîrstea – Shelby Rogers 5-7, 2-6. Românca a avut chiar şi minge de set, dar a fost eliminată

Sorana Cîrstea – Shelby Rogers 5-7, 2-6. Românca de pe locul 39 WTA a fost eliminată de la US Open 2021. „Sori” a pierdut în două seturi în faţa americancei Shelby Rogers.

Cîrstea îşi va dori să uite cât mai curând meciul din turul secund al turneului de la Flushing Meadows. Chiar dacă a început perfect disputa cu cea de-a 43-a jucătoare a lumii, Sorana a fost nevoită să se recunoască învinsă.

Cîrstea a avut un start extraordinar şi a condus-o pe Rogers cu 3-0 şi 4-1. Adversara a reuşit să restabilească egalitatea, dar „Sori” a avut minge de set la 5-4. Din păcate, nu a putut să o concretizeze şi i-a permis adversarei să se impună cu 7-5. O oră şi 36 de minute a durat confruntarea.

Sorana Cîrstea nu pleacă cu mâinile goale din turneul de Grand Slam. Iubita fiului lui Ion Ţiriac şi-a asigurat un cec de 150.000 de dolari şi 70 de puncte WTA.

Simona Halep
Tenis • 18:14
Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu
Simona Halep - Veronika Kudermetova, la Kremlin Cup
WTA • 20 oct., 20:54
Kremlin Cup | La ce oră se dispută meciul Simona Halep – Veronika Kudermetova. Anunțul făcut de organizatorii turneului de la Moscova
WTA • 19 oct., 18:37
Kremlin Cup | Prima reacție a Simonei Halep după victoria cu Anastasia Potapova. „Îmi place la Moscova!”. Ce a spus când a fost întrebat despre câștigarea trofeului

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
21:17 Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova | „Blestemul penalty-urilor” continuă pentru olteni! Elevii lui Laurențiu Reghecampf au ratat din nou de la 11 metri 20:50 Simona Halep ține capul sus după eliminarea de la Kremlin Cup: „Am progresat!” Sportiva noastră, cu gândul la Transylvania Open 20:13 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Flavius Stoican rămâne cu picioarele pe pământ: „Nu suntem mari și tari! Trebuie să nu mai avem teamă!” 19:25 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Oltenii „au spart gheața” după 8 etape! Flavius Stoican, primul succes pe banca echipei lui Adrian Mititelu 18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei