Închide meniul

US OPEN 2021| Simona Halep, prima reacţie după ce a demolat-o pe Kristina Kucova! Anunţ de ultim moment despre problemele de sănătate

Gabriel Zamfirescu Publicat: 1 septembrie 2021, 20:33

Comentarii
US OPEN 2021| Simona Halep, prima reacţie după ce a demolat-o pe Kristina Kucova! Anunţ de ultim moment despre problemele de sănătate

profimedia

Simona Halep a fost ca un uragan în turul al doilea de la US Open. Românca nu a stat la discuţii cu Kristina Kucova pe care a învins-o în doar două seturi, scor 6-3., 6-1, şi merge mai departe la Flushing Meadows. Imediat după partidă, Halep a oferit şi prima reacţie, dar a vorbit şi despre problemele pe care le-a avut cu accidentările.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, primele dezvăluiri după victorie! Ce probleme de sănătate mai are

Simona Halep a aflat târziu că meciul împotriva Kucovei va avea loc pe Arena Centrală de la New York. S-a simţit foarte bine pe Central. Nu ar fi vrut să joace pe Terenul 17. “E foarte bine pentru mine. Revenirea mea aici este un succes. Am avut multe accidentări în acest an. dar mă bucur să joc în faţa fanilor. Vă mulţumesc pentru prezenţă. A fost o atmosferă senzaţională.

Mă simt mai bine. Trebuie să recunosc că nu mai am atâtea emoţii ca la început. E greu să gestionezi presiunea. Pe Central mă simt mereu cel mai bine. Am avut noroc astăzi pentru că am avut şansa de a juca aici. Am aflat după ora 12 că voi juca aici”, a dezvăluit românca imediat după finalul meciului.

US Open 2021| Simona Halep, meci dificil în turul 3

Simona Halep are un parcurs foarte bun până acum la US Open. Le-a eliminat în primele două tururi pe Camila Giorgi şi Kucova, jucătoare care a acces pe tablou în calitate de lucky-loser. După această victorie, Halep va da în turul III peste învingătoarea din partida Elena Rybakina (20 WTA) – Caroline Garcia (62 WTA).

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46
Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
23:26
CFR Cluj, fără Louis Munteanu în deplasarea de la Botoșani! Pe cine nu se va mai putea baza Daniel Pancu
23:14
Daniel Pancu încă mai speră la play-off: “E o misiune grea, dar nu capitulăm!”
23:03
Robert Ilyes trage un semnal de alarmă, după CFR Cluj – Csikszereda 3-1: „Am făcut cadouri”
23:02
Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri
22:46
Mario Camora atrage atenția, după CFR – Csikszereda 3-1: „Trebuie să riscăm tot”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și