US Open 2021 | Simona Halep – Elena Rybakina. Campioana noastră, victorie de zile mari!

Dragoș Vasile Publicat: 3 septembrie 2021, 20:37 / Actualizat: 31 octombrie 2023, 19:33

Simona Halep

US Open 2021 | Simona Halep – Elena Rybakina. Simonei Halep a obţinut o victorie uriaşă în faţa Elenei Rybakina, în turul trei de la US Open 2021.

US Open 2021 | Simona Halep – Elena Rybakina

Update: Final de meci. Simona Halep merge în optimi după ce s-a impus în decisiv cu 6-3 după un meci de 2 ore şi 22 de minute.

Update: 4-2 pentru Simona Halep după un game rapid al Rybakinei

Update: Simona Halep se desprinde. Are 4-1 în decisiv, cu un breal în faţă

Update: Simona Halep ia breakul şi face 3-1 în decisiv

Update: Simona Halep preia conducerea în setul decisiv. Este 2-1 pentru româncă

Update: Simona Halep a câştigat pe serviciul adversarei şi face 1-1.

Update: Elena Rybakina a câştigat primul game, scor 1-0.

Update: Simona Halep pierde setul secund cu 4-6. Vom avea manşă decisivă

Update: Simona Halep este aproape de a pierde setul secund. Este 5-4 pentru kazahă

Update: Setul secund e la fel de dramatic ca primul. Este 4-4

Update: Simona Halep revine din nou în setul secund şi conduce cu 4-3

Update: Simona Halep a egalat, 3-3, după trei duble greşeli ale Elenei Rybakina.

Update: Cele două jucătoare au revenit pe teren.

Update: Elena Rybakina a cerut time-out medical! Şi Simona Halep a cerut ajutorul medicilor.

Update: Simona Halep şi-a câştigat serviciul şi a făcut 3-2.

Update: Campioana noastră a revenit în meci după ce a reuşit primul game, scor 3-1.

Update: Simona Halep are probleme! Elena Rybakina a făcut 3-0.

Update: Elena Rybakina duce scorul la 2-0, după ce a dominat-o pe Simona Halep.

Update: Elena Rybakina a început în forţă şi a câştigat primul game.

Update: A început al doilea set.

Update: Simona Halep câştigă primul set la tie-break, 6-7, după prelungiri extrem de disputate. Halep a câştigat tie-break-ul cu 13-11 şi primul set după mai mult de o oră de la prima minge a meciului.

Update: Primul set se va decide în prelungiri. Va fi tie-break, după ce Simona Halep şi-a pierdut serviciul la 6-5

Update: Campioana noastră a făcut 6-5 şi urmează să servească pentru câştigarea primului set.

Update: Simona Halep revine pe finalul primului set. Scorul este 5-5.

Update: Simona Halep a revenit în meci şi face 5-4, după ce şi-a recuperat break-ul.

Update: Rybakina face 5-3 după ce îi ia, din nou, break-ul Simonei Halep

Update: Simona Halep egalează în primul set, 3-3, după ce jucătoarea din Kazahstan a avut 3-0

Update: Simona Halep câştigă pe serviciul adversarei şi se apropie la un singur game în primul set. 3-2 pentru Rybakina, dar Simona urmează să servească

Update: Simona Halep câştigă primul game al meciului. Este 3-1 pentru Rybakina

Update: Simona Halep e dominată categoric de Rybakina în startul meciului. Jucătoarea din Kazahstan are 3-0 înainte de prima pauză de scaun

Update: Simona Halep serveşte slab şi pierde break-ul. 2-0 pentru Rybakina în primul set

Update: Rybakina câştigă primul game, la zero, pe propriul serviciu

Update: A început meciul!

Update: Meciul va începe în scurt timp!

Ajunsă pe poziţia a 13-a în clasamentul mondial, Simona Halep este în faţa unui meci de foc. În vârstă de 20 de ani, Rybakina este într-o formă de vis.

Halep şi Rybakina au mai fost adversare de două ori, în 2019 la Wuhan şi în 2020 la Dubai. La Wuhan, Halep a abandonat în primul set, la scorul de 5-4 pentru jucătoarea din Kazahstan. La Dubai, românca s-a impus cu scorul de 3-6, 6-3, 7-6 (5).

Partida de azi de va juca pe arena „Louis Armstrong Stadium”.

Simona Halep, fără presiune înaintea meciului din turul 3 de la US Open

„La nivelul acesta, toate adversarele sunt foarte dificile și va fi o partidă foarte grea. Rybakina este puternică, va fi o provocare mare pentru mine după o așa lungă pauză.

Vreau doar să mă bucur de ceea ce fac aici, de ceea ce joc. E o șansă mare să pot să joc Grand Slamul acesta după atâtea accidentări”, a spus Halep, citată de eurosport.ro.

Elena Rybakina s-a distrat cu franţuzoaica Caroline Garcia pe care a învins-o în minim de seturi. A fost 6-1, 6-4 pentru jucătoarea din Kazahstan care nu a avut mari probleme cu oponenta sa. Halep trebuie să fie în alertă. Rybakina e în mare formă înaintea duelului direct din turul trei de la US Open.

Şi Simona Halep e însă în mare formă. A câştigat, la rândul ei, fără mari probleme duelul din turul secund de la US Open. Simona Halep a învins-o pe slovaca Kristina Kucova, 111 WTA, scor 6-3, 6-1, și s-a calificat în turul 3 de la US Open 2021. În primul tur, românca o învinsese pe Camila Georgi cu 6-4, 7-6. E prima dată din 2016 când Simona ajunge în turul III la turneul nord-american.

12:39 Gigi Becali, anunțul momentului despre situația lui Florinel Coman! Noi detalii despre accidentarea lui „Mbappe” 12:29 „Cu el am avut cea mai proastă relație!” Alexandru Bourceanu, dezvăluiri din perioada în care Costel Gâlcă o antrena pe FCSB! 12:02 Etapă decisivă pentru PAOK şi Răzvan Lucescu, în Superliga din Grecia! PAOK – AEK e live în AntenaPLAY, duminică, de la 19:30 11:56 Vladimir Screciu a fost tratat greșit și poate rata EURO 2024! Caz uluitor la Universitatea Craiova. Dezvăluiri și despre Mitriță 11:46 Nico Hulkenberg pleacă de la Haas la finalul sezonului de Formula 1™. Va ajunge la Sauber, din 2025! Anunțul oficial 11:36 Boris Becker a scăpat de faliment 11:14 Gică Hagi și-a anunțat obiectivul, înainte de FCSB – Farul! Pentru ce luptă „marinarii”, la meciul care poate decide campioana 10:35 „Are un caracter prea frumos!” Mihai Stoica nu crede că Risto Radunovic o va trăda pe FCSB! A exclus un nou „caz Bălgrădean” 10:15 Sebastian Vettel a numit cei mai buni piloți de Formula 1™ din istorie! A vorbit și despre cel mai mare rival 9:50 Dinamo – Voluntari LIVE TEXT 20:00. Meci crucial pentru salvarea de la retrogradare! „Câinii” nu își mai permit niciun pas greșit Vezi toate știrile