Închide meniul

Veste importantă pentru Simona Halep! Australian Open ar putea fi amânat. Când ar urma să se dispute competiţia

Mihai Ispas Publicat: 21 noiembrie 2020, 11:40

Comentarii
Veste importantă pentru Simona Halep! Australian Open ar putea fi amânat. Când ar urma să se dispute competiţia

Simona Halep nu ştie când ar putea evolua la Australian Open

Simona Halep a renunţat la ultimul turneu de Grand Slam al anului. Ea nu a mers la US Open de teama Covid-19, dar s-a infectat până la urmă în ţară. Halep s-a vindecat şi a reînceput antrenamentele. Programul i se poate da însă din nou peste cap. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Australian Open ar putea avea loc în martie sau aprilie

Autorităţile locale au recunoscut că iau în calcul amânarea competiţiei de la Melbourne pentru martie sau aprilie.

"Sunt încrezător că Openul Australiei va avea loc la începutul anului. Nu pot spune încă în ce condiţii şi când, dar muncim în acest sens. Nu e un lucru simplu să avem sute poate chiar mai bine de o mie de sportivi, plus cei care îi susţin, jurnalişti care vor veni aici pentru un eveniment foarte important. Trebuie făcut totul în siguranţă, trebuie făcut corect", a afirmat, sâmbătă, Daniel Andrews, premierul statului Victoria, pentru theage.com.

Australienii au spus că în acest moment nu pot asigura carantina sportivilor încă din luna decembrie. Aceştia ar fi nevoiţi să ajungă la Melbourne abia în ianuarie şi să stea 14 zile izolaţi.

Simona Halep l-a asaltat cu telefoane de Darren Cahill

Simona Halep a apelat la antrenorul Darren Cahill pe care l-a asaltat cu telefoane pentru a afla care a situaţia în Australia.

Reclamă
Reclamă

"Simona m-a tot sunat în ultimele trei săptămâni, dorind să afle noutăți! Ceea ce știm este că sportivii din afara Australiei nu pot veni aici înainte de Crăciun. Dacă jucătorii vor putea fi carantinați într-o bulă în care se pot antrena, asta ar funcționa”, a precizat Darren Cahill la postul de radio „Sen 1629″, citat de ProSport.

"Simona a avut Covid în România și a trebuit să se autoizoleze. Acum a ieșit din izolare și a reluat antrenamentele. Eu cred că dacă jucătoarele vor fi obligate să intre într-o carantină strictă, în care să li se aducă mâncarea la ușă și să nu poată ieși la antrenament, multe nu vor călători în Australia”, a mai declarat Darren Cahill.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:08
VideoMiodrag Belodedici şi mascota Ronny speră să vadă România la Mondial: “Ne e poftă tuturor de o calificare”
20:50
Neluțu Varga exultă, după a șasea victorie la rând a CFR-ului în Liga 1: „Asta mă interesează”
20:39
UPDATERevenire spectaculoasă pentru Claudiu Niculescu în Liga 1! Legenda lui Dinamo a semnat
20:30
LIVE TEXTFarul – Dinamo 1-0. Meci tare la Ovidiu. Denis Alibec, pasă de gol la reușita lui Radaslavescu
20:30
LIVE VIDEOPanathinaikos – PAOK 0-0. Duel “de foc” pentru Răzvan Lucescu, contra lui Betinez, în semifinalele Cupei Greciei
20:27
Daniel Pancu, înţepături la Rapid: “Dacă făcea programările astea Gigi Corsicanu…”
1 Câţi copii are Marius Urzică de la Power Couple 2026. Detaliul mai puţin ştiut despre viaţa personală 2 Mihai Rotaru aduce un atacant la Universitata Craiova 3 Transfer la Dinamo. Contractul jucătorului a fost înregistrat la FRF 4 Gigi Becali a primit răspunsul, după ce a anunţat că plăteşte 3 milioane de euro pentru transferul la FCSB: “Suntem mândri” 5 Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3 6 Doliu la Inter. A murit la 39 de ani, soţia lui este o pictoriţă din România!
Citește și