Victorii pentru Aryna Sabalenka şi Jessica Pegula, în Grupa Bacalar a Turneului Campioanelor

Dan Roșu Publicat: 30 octombrie 2023, 9:08

Aryna Sabalenka, la Turneul Campioanelor - Profimedia Images

Victorii pentru Aryna Sabalenka şi Jessica Pegula, în Grupa Bacalar a Turneului Campioanelor au fost înregistrate în primele două meciuri disputate în competiţia de final de an de la Cancun.

Sabalenka, favorită principală, s-a impus cu scorul de 6-0, 6-1 în faţa Mariei Sakkari, favorită 8. Meciul a durat o oră şi 14 minute.

Pegula, cap de serie 5, a învins-o pe favorita 4, Elena Rybakina, scor 7-5, 6-2, într-o oră şi 23 de minute.

Ziua a doua a competiţiei programează meciuri în Grupa Chetumal: Iga Swiatek – Marketa Vondrousova, Cori Gauff – Ons Jabeur.

Cum arată cotele la câștigarea Turneului Campioanelor

Au fost stabilite cotele la câștigarea Turneului Campioanelor, după tragerea la sorți a grupelor competiției ce se va desfășura în perioada 29 octombrie – 5 noiembrie, la Cancun, în Mexic.

Reclamă 4

Tragerea la sorţi a Turneului Campioanelor, competiţia de final de sezon găzduită de Cancun, a avut loc. Primele două favorite, Aryna Sabalenka şi Iga Swiatek, sunt în fruntea celor două grupe, Bacalar şi Chetumal.

Iga Swiatek este favorita la câștigarea Turneului Campioanelor, bookmakerii oferindu-in o cotă de 3.50. Poloneza este urmată de Aryna Sabalenka, cotă 4 și de Coco Gauff (5.50) și Elena Rybakina (7.00).

Jessiga Pegula (8.00), Ons Jabeur (10), Maria Sakkari (15) și Marketa Vondrousova (15) sunt considerate cu șanse mai mici la câștigarea trofeului de final de an.

• 7. Marketa Vondrousova

Câte medalii va cuceri David Popovici la Jocurile Olimpice 2024?

Recordul stabilit de Lewis Hamilton după ce s-a clasat pe locul 3 în Marele Premiu al Ungariei: „A fost excepţional”!

18:54

Ultimele detalii despre transferul din Serie A pe care Gigi Becali vrea să-l facă la FCSB: „Am propus 800.000 de euro!”

18:40

Gestul făcut de Cristi Săpunaru, după ce a fost din nou rezervă la Rapid! Ce s-a întâmplat la finalul meciului cu CFR Cluj

18:14

Portughezul Borges l-a învins pe Nadal la Bastad şi a câştigat primul său titlu în circuitul ATP!

1 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY 2 VIDEOKimi Antonelli a câştigat cursa de Formula 2 din Marele Premiu al Ungariei, LIVE în AntenaPLAY! Cursă nebună la Hungaroring 3 VIDEONikola Tsolov a câştigat cursa de Formula 3 din Marele Premiu al Ungariei! Final de cursă sub Safety Car la Hungaroring 4 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei luni 5 Gigi Becali, reacţie virulentă după Unirea Slobozia – FCSB 2-2: „Au mintea întunecată!” 6 Rapid – CFR Cluj 2-2. Hasani, eroul giuleştenilor! Echipa lui Neil Lennon a obţinut un egal la ultima fază