Spre deosebire de elvețian, a 66-a jucătoare a lumii a ales să exerseze lovituri spectaculoase într-o parcare. I-a ieșit de minune și și-a încântat fanii într-o postare pe instagram.
Daria Kasatkina calcă pe urmele Simonei Halep
Rusoaica nu s-a mulțumit doar să arate că reușește tot felul de lovituri speciale. Kasatkina a decis să-i facă Simonei Halep concurență la făcut duble cu mingea de tenis.
Daria a făcut 9 duble și trebuie să mai exerseze până să o poată învinge la acest capitol pe Simona Halep. Nici în meciurile directe nu stă foarte bine. Kasatkina a câștigat o singură dată în fața româncei. S-a impus la Wuhan (2017), dar a cedat la Miami (2016), Roland Garros (2017) și Beijing (2017).
"Exersez 'trick shots' în modul în care o face Roger Federer (cu câteva îmbunătățieri)" a glumit Kasatkina în mesajul transmis pe rețelele de socializare.
- Este pe locul 66 în clasamentul WTA
- A reușit lovituri spectaculoase încercând să-l imite pe Federer
- Rusoaica a făcut duble cu mingea de tenis
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Carlos Alcaraz a obţinut o nouă victorie la Turneul Campionilor şi va încheia anul pe locul 1 ATP
- Jannik Sinner caută perfecţiunea, după calificarea în semifinalele Turneului Campionilor: “Am jucat foarte bine”
- Jannik Sinner, semifinalist la Turneul Campionilor! Victorie lejeră în duelul cu Zverev
- Felix Auger-Aliassime, victorie senzațională la Turneul Campionilor! Canadianul speră la semifinale
- Novak Djokovic, avertisment pentru Jannik Sinner: “Acel nor îl va urmări pentru tot restul carierei”































