Închide meniul
EXCLUSIV

Gigi Becali visează la un transfer stelar! “Perla” de la FCSB care poate doborî toate recordurile: “Dacă îl aveam acum pe Hagi, îl vindeam cu 200 de milioane de euro! Poate fi ca el, deși e mai greu”

Antena Sport Publicat: 11 iunie 2021, 8:35

Comentarii
Gigi Becali visează la un transfer stelar! Perla de la FCSB care poate doborî toate recordurile: Dacă îl aveam acum pe Hagi, îl vindeam cu 200 de milioane de euro! Poate fi ca el, deși e mai greu

Gigi Becali visează la un transfer stelar al lui Octavian Popescu

Gigi Becali visează la un transfer stelar al lui Octavian Popescu. Patronul FCSB îl compară pe puștiul de la FCSB cu Gică Hagi. Becali a refuzat o ofertă de 13 milioane de euro pentru Popescu. Speră să îl vândă pe bani mulți.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali visează la un transfer stelar al lui Octavian Popescu

“Noi dacă-l aveam acum pe Hagi, eu ceream 200 de milioane pe el. La ora asta, Hagi era 200 de milioane. Dacă-l aveam pe Hagi, eu cu atât îl vindeam. Pentru că atât face, 200, cine vrea să-l ia, dă.

Toată lumea spune că nu am mai avut ca el de mulți ani (n.r. – ca Octavian Popescu). Poate fi ca Hagi, poate să-l depășească, deși e mai greu să-l depășească. El e alt stil”, a declarat Gigi Becali, pentru Antena Sport.

Becali e conștient că îi poate crește lui Octavian Popescu dacă FCSB câștigă titlul și ajunge în grupele UEFA Champions League. Sau dacă “comoara” sa de la FCSB joacă la națională și are rezultate.

Noi nu am mai avut jucător ca el. Dacă nu am mai avut ca el aștept să văd. Europa League, Champions League, echipa națională. Dacă are valoare dă goluri, eu risc. Dacă nu are valoare pot să iau 13 milioane, un milion”, a mai spus Gigi Becali, care visează la un transfer stelar al lui Octavian Popescu.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a refuzat o ofertă de 13 milioane de euro pentru Octavian Popescu

Gigi Becali a anunţat pentru AS.ro că a refuzat o ofertă pentru Octavian Popescu.

Am avut ofertă de 13 milioane. Nu știu dacă de la Juventus, întrebați-l pe Giovanni. Am zis că nu-l dau. Ei au insistat să le zic un preț. Am zis 40 de milioane de euro. Dacă dați atât vi-l dau. Atât am cerut.

Eu le-am zis că nu e de vânzare și ei au insistat. Poate cer 50, poate cer 70, poate cer 100. Eu atâta cer. Acum deranjez că cer bani pe jucători. Supăr pe cineva? E marfa mea. Cer cât vreau„, a spus Gigi Becali pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:36 7 iul.
Săpunaru, în scandal cu conducerea Rapidului! Mesaj direct către Angelescu: “Doar atunci contează adevărul?”
23:30 7 iul.
EXCLUSIV“E cea mai bună echipă a FCSB din ultimii ani?” Răspunsul lui Miculescu înaintea debutului în Liga Campionilor
23:29 7 iul.
Fostul lider mondial WTA, Iga Swiatek, în sferturi la Wimbledon 2025! Nu i-a dat nicio şansă Clarei Tauson
23:08 7 iul.
Grigor Dimitrov, în lacrimi după ce a abandonat când îl conducea cu 2-0 la seturi pe liderul Jannik Sinner!
23:00 7 iul.
Ben Shelton s-a calificat în sferturi la Wimbledon după un meci în care s-a înregistrat o premieră după 1984!
22:54 7 iul.
Adrian Mutu, parteneriat cu Fiorentina! “Briliantul”, dezvăluiri de la negocieri
1 Dinamo, la un pas de cel mai scump transfer al verii. Cât plătesc “câinii” pentru jucătorul de 19 ani dorit de Kopic 2 Surpriză uriaşă: cu ce echipă negociază agenţii lui Ianis Hagi. Unde ar putea juca internaţionalul român 3 UPDATEDouă transferuri într-o zi la Dinamo. “Câinii” au mai adus un atacant legitimat la campioana Danemarcei 4 Ce jucător de la FCSB l-a impresionat pe Mihai Stoica: “I-am zis lui Gigi că trebuie să-l avem toată viaţa” 5 Dinamo, aproape de un nou transfer! Vrea să aducă un jucător de naţională 6 Gigi Becali trebuie să bage mâna în “buzunar” pentru jucătorul U21 dorit. Suma stabilită de clubul fotbalistului
Citește și