Închide meniul

Mihai Rotaru e ferm convins: “Valorează 20 de milioane de euro! E cel mai aproape de marea performanţă” Ce fotbalist l-a fermecat pe patronul Universităţii Craiova

Dragoș Vasile Publicat: 25 iunie 2021, 17:01

Comentarii
Mihai Rotaru e ferm convins: Valorează 20 de milioane de euro! E cel mai aproape de marea performanţă Ce fotbalist l-a fermecat pe patronul Universităţii Craiova

Mihai Rotaru este finanțatorul celor de la Craiova

Mihai Rotaru este ferm convins că în Liga 1 sunt trei jucători care valorează 20 de milioane de euro. Doi dintre ei îmbracă tricoul Universităţii Craiova. Este vorba despre Alex Cicâldău şi Jovan Markovic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Rotaru, fermecat de Jovan Markovic

Patronul alb-albaştrilor îl laudă pe atacantul de doar 20 de ani. Acesta a anunţat că vârful a slăbit 11 kilograme şi se află într-o formă excelentă.

„Markovic e cel mai aproape de a face pasul spre marea performanță dintre jucătorii noștri mai tineri. Arată bine, a slăbit 11 kilograme față de acum o lună. Cred că spune multe asta.

Sunt 3 jucători din România care valorează 20 de milioane de euro, primul e Cicâldău, al doilea e Markovic și al 3-lea e Octavian Popescu de la FCSB. Ei pot valora sume foarte mari, dar asta nu înseamnă că se vor și vinde pe aceste sume, pentru că Liga 1 are un handicap în mercato”, a declarat Rotaru la ProX.

Jovan Markovic este cotat la 200.000 de euro pe site-urile de specialitate. Sezonul trecut, acesta a înscris 4 goluri în 13 apariţii pentru Academica Clinceni.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali vrea doi jucători de la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a confirmat interesul celor de la FCSB

Ivan Mamut şi Reagy Ofosu sunt doi dintre jucătorii pe care Gigi Becali îi vrea la FCSB. Informaţia a fost confirmată chiar de patronul Universităţii Craiova.

“Hai să spunem semioficial (n.r. despre interesul FCSB-ului), dar nu aş vrea să discutăm despre lucrurile care sunt neoficiale”, a declarat Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova, la Pro X.

“Gigi Becali şi Mihai Stoica au negat, în momentul în care informaţia a apărut în spaţiul public, că FCSB ar fi interesată de jucătorii Craiovei. „Dacă îl transfer și pe Mamut? Ăsta cine este? Unde joacă? Nu mă interesează niciun Mamut și nu știu cine este”, spunea Gigi Becali, la acel moment, potrivit ProSport.

Reclamă

Ivan Mamut a înscris doar 3 goluri pentru Universitatea Craiova. Unul singur a venit în Liga 1, în 23 de partide disputate. Celelalte două reușite ale lui Mamut au fost în Cupa României, în meciul cu Progresul Spartac (5-0) din faza „16-imilor”.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:55
Fundaş din Italia, transferat de Universitatea Craiova! E oficial
19:35
LIVE TEXTBotoşani – Oţelul 0-0. Luptă teribilă pentru play-off. Gazdele au lovit bara
19:33
Presa din Italia, cucerită de Cristi Chivu! Românul, lăudat pentru schimbările aduse la Inter
19:08
Anunţul lui Gigi Becali despre transferul lui Marian Huja la FCSB
18:58
Mihai Stoica a făcut praf arbitrul de la FCSB – Csikszereda: „Nu faci decât să ne creezi suspiciuni”
18:34
Meme Stoica, anunţ despre atacantul care ajunge la FCSB: “Aşa a hotărât Gigi”
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico 4 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 5 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească 6 Gigi Becali și-a ieșit din minți după FCSB – Csikszereda 1-0: „Facem cerere, să-l scoată”
Citește și