Închide meniul

Adrian Mititelu pregăteşte un transfer bombă. Un fundaş care a fost coechipier cu Hazard şi De Bruyne, aşteptat la FC U Craiova!

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 iulie 2021, 12:34

Comentarii
Adrian Mititelu pregăteşte un transfer bombă. Un fundaş care a fost coechipier cu Hazard şi De Bruyne, aşteptat la FC U Craiova!

SportPictures / Remus Badea/SPORT PICTURES via Hepta

Luis Pedro Cavanda este jucătorul cu care oltenii speră să-şi “betoneze” defensiva, anunţă prosport.ro. Fundaşul de 30 de ani are o cotă de piaţă de 200.000 de euro şi a rămas liber de contract după despărţirea de Standard Liege.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mititelu pregăteşte un transfer bombă. Luis Pedro Cavanda poate semna cu FC U Craiova

Îl cunosc pe Luis Pedro Cavanda. Nu m-a prins pe mine la Standard, dar l-am avut adversar atunci când eram la Mouscron. Este un jucător foarte bun, care poate să joace atât fundaș dreapta, cât și fundaș stânga.

Am fost sunat de cei de la FCU și mi s-a cerut referinte despre el. Băiatul ăsta a jucat și pe la Galata. Eu cred că FCU va face o achiziție foarte bună dacă Adrian Mititelu se va hotărâ să îl ia“, a declarat Mircea Rednic pentru sursa citată anterior.

În urmă cu trei ani, Standard Liege plătea 2.4 milioane de euro pentru repatrierea fundaşului de la Galatasaray. Mutarea nu s-a dovedit tocmai inspirată. Cavanda a jucat în 20 de meciuri din campionat, după care a ieşit din calcule. Nu a mai evoluat în nicio partidă oficială din mai 2019.

Luis Pedro a evoluat pentru reprezentativele de juniori şi tineret ale Belgiei. În 2015 a făcut pasul la naţionala de seniori. Într-un amical cu Andorra i-a avut alături pe De Bruyne, Eden Hazard şi Mertens!

Reclamă
Reclamă

FC U Craiova 1948 a transferat un atacant cu experienţă

Adrian Mutu primeşte întăriri în ofensivă. FC U Craiova 1948 a anunţat transferul oficial al atacantului Hugo Vieira (32 ani).

Cotat la 200.000 de euro pe site-urile de specialitate, atacantul lusitan a evoluat de-a lungul carierei pentru echipe precum Sporting Gijon, Braga, Steaua Roşie Belgrad sau Yokohama Marinos. Vieira a evoluat în peste 280 de meciuri şi a marcat 105 goluri.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:24
Răzvan Marin, gol superb în Conference League! Execuţie direct în vinclu a internaţionalului român
21:11
VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu, nemulţumit după suspendarea lui Drăguş
21:09
Primele tensiuni la Craiova: Schimbat, Anzor a comentat la adresa lui Coelho!
20:50
FCSB – Feyenoord LIVE TEXT (22:00). Surprizele din primul 11 ale lui Charalambous. Echipa de start
20:40
Anzor a ratat un penalty în Universitatea Craiova – Sparta Praga! Şansă irosită de olteni
20:35
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Sparta Praga 1-1. Gol uluitor al lui Nsimba
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea” 4 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 5 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 6 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
Citește și