Gigi Becali le-a transmis rivalilor de la CSA Steaua să stea liniştiţi. Şeful FCSB susţine că nu vrea să calce pe bijuteria de 100 de milioane de euro care tocmai a fost inagurată în Ghencea.
Gigi Becali, despre stadionul Ghencea: “Nu o să mă duc niciodată unde nu sunt primit”
“Nu o să mă duc pe Ghencea, de ce să mă duc? Nu o să mă duc niciodată unde nu sunt primit. Nu sunt eu propietearul și nu mă duc unde nu sunt bine primit. Dacă au nevoie de bani, să mă cheme. Dacă o să mă cheme, mă duc”, a spus Gigi Becali în exclusivitate pentru AS.ro.
Becali a avut anunţ important şi pentru antrenorul Dinu Todoran. I-a transmis să se descurce cu jucătorii pe care îi are la dispoziţie. ”Nu mai aducem nimic. Cu lotul ăsta vom merge mai departe. Nu mai avem așa mulți bani”, a declarat Becali.
FCSB a transferat patru jucători în această vară, cu o cheltuială de doar 200.000 de euro: Andrei Cordea (Academica Clinceni), Alexandru Crețu (NK Maribor), Stipe Vucur (Hallescher), Zdenek Ondrasek (Viktoria Plzen).
În schimb, căpitanul Florin Tănase ar putea în Belgia. ”Da, Tănase este dorit de Anderlecht. Le-am trimis că vreau 5 milioane de euro. Asta le-am transmis”, a mai anunțat Becali la AntenaSport.
- Mesajul lui Gigi Becali pentru CSA Steaua
- Singura condiţie în care ar merge în Ghencea
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Surpriză uriaşă la Cupa Mondială: starul din Premier League, refuzat de Franţa, aproape de Portugalia!
- U Cluj a pregătit primul transfer pentru Europa League! Fotbalistul este în cel mai bun moment al carierei
- Sibienii au ales înlocuitorul lui Dorinel Munteanu! Un cunoscut antrenor român o va prelua pe Hermannstadt
- Clauza de reziliere pe care Raul Opruţ o are în noul contract cu Dinamo. Suma surprinzătoare agreată
- Vestea așteptată de toții fanii PSG! Ce se întâmplă cu Ousmane Dembele, după ce s-a accidentat în derby-ul cu Paris FC

































