Tehnicianul campioanei României a declarat că nu l-ar deranja o înfrângere la limită în Bosnia, cât timp echipa sa îşi va îndeplini obiectivul şi va obţine calificarea.
Marius Şumudică se teme de returul cu Borac Banja Luka: “Ne aşteptăm să fie o atmosferă incendiară”
“E clar că Universitatea Craiova a fost o echipă superioară celor de la Banja Luka. Universitatea Craiova e o echipă care se bate la titlu și investește foarte mult, n-a fost o întâmplare că a câștigat Cupa anul trecut. Ar trebui să privim lucrurile pozitive și anume că nu şi-au creat nicio ocazie de gol contra noastră. După care am ajuns la această loterie, care, din păcate, ați văzut și aseară la finala Campionatul European, ține doar de mentalul jucătorilor.
Eu respect poporul sârb, în general, știu ceea ce înseamnă. Am avut în cariera mea de antrenor șansa să lucrez cu jucători sârbi. Sunt jucători cu potențial, jucători cu școală. Au sângele fierbinte, la fel ca al românilor. Sunt multe asemănări între cele două popoare.
Ne așteptăm să fie o atmosferă incendiară, dar vom face tot ceea ce ține de noi să ne calificăm. Plecăm cu un avantaj de două goluri și sperăm să menținem, cel puțin, acest avantaj. Cel mai important este ca echipa să fie calificată şi să mergem mai departe şi să ne vedem de drum în competiţiile europene. Pe mine asta mă interesează, nu neapărat rezultatul…să câştig“, a declarat Marius Șumudică la conferinţa de presă.
Billel Omrani, Ciprian Deac şi Runar Sigurjonsson au marcat în victoria din prima manşă. Meciul decisiv va fi marţi, de la ora 21:00, şi va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.
CFR Cluj tocmai a pierdut meciul Supercupa României. A pierdut la lovituri de departajare, iar Marius Şumudică a ratat şansa de a cuceri primul trofeu pe banca grupării din Gruia.
- CFR Cluj încearcă să obţină calificarea în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor
- Marius Şumudică, temător la conferinţa de presă
- Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 e live în AntenaPLAY (vineri, 19:00)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Un fotbalist african, trecut şi pe la Rapid, pretinde că împlinește 38 de ani, dar a picat testul poligraf
- Deian Sorescu, gol de senzaţie în Turcia! A înscris dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri!
- Negocieri avansate pentru Alexandru Chipciu și Dan Nistor. Clubul care le-a pus contractele pe masă
- După Ngezana, un alt jucător lasă FCSB pentru naţională. Ce meciuri ratează pe final de an
- Vineri, toată lumea la Antena 1: Tragerea la sorți a grupelor World Cup 2026 se vede în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY

































