Închide meniul

FCSB – Universitatea Craiova | Olimpiu Moruţan, gol cu “dedicaţie” pentru Gigi Becali! Mijlocaşul a declanşat nebunia pe Arena Naţională cu o execuţie “extraterestră”

Dragoș Vasile Publicat: 25 iulie 2021, 21:54

FCSB – Universitatea Craiova | Olimpiu Moruţan, gol cu dedicaţie pentru Gigi Becali! Mijlocaşul a declanşat nebunia pe Arena Naţională cu o execuţie extraterestră

ProfimediaImages

Olimpiu Moruţan, “dedicaţie” pentru Gigi Becali! Mijlocaşul a declanşat nebunia pe Arena Naţională cu o execuţie “extraterestră”

Olimpiu Moruţan a fost tras pe linie moartă de Gigi Becali după două meciuri, 0-0 cu FC Botoşani, şi 1-0 cu Şahtior Karagandy, iar replica mijlocaşului nu s-a lăsat aşteptată. Acesta a fost titularizat în derby-ul cu Universitatea Craiova şi a profitat de şansa primită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocaşul a deschis scorul în minutul 7, iar golul este unul de pus în ramă. Moruţan a trimis o torpilă de la 30 de metri la care Mirko Pigliacelli nu a avut replică. Imediat după gol, fotbalistul a transmis un mesaj, acesta fiind cel mai probabil adresat contestatarilor, cărora le-a făcut semn să se “calmeze”.

Olimpiu Moruţan vrea să plece de la FCSB: „E tentat! E un club mare!” Ce ofertă are Gigi Becali şi cât cere pentru „perla” sa

Mijlocaşul îşi doreşte să se transfere la Galatasaray, echipă care şi-a manifestat interesul pentru acesta. Singurul impediment în realizarea mutării este preţul cerut de Gigi Becali. Patronul FCSB vrea 15 milioane de euro, a anunţat Florin Vulturar, agentul lui Moruţan.

„Transferurile nu se fac atât de rapid. Tatonări sunt, dar nu e nimic concret. În plus, nu pot să vă dezvălui ofertele exact, n-ar fi corect. Există un interes, asta e cert. Probabil pentru suma corectă se va face transferul. Domnul Becali își dorește undeva la 15 milioane de euro.

Moruțan e tentat să plece, Galata e un club mare, o echipă foarte iubită, cu niște fani extraordinari, ar fi un avantaj pentru el și prezența lui Cicâldău acolo. Acum, rămâne de văzut ce se va întâmpla în perioada următoare”, a declarat Florin Vulturar pentru GSP.ro.

Reclamă
Reclamă

Potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com, Moruţan este cotat la 2.8 milioane de euro. Sezonul trecut, acesta a evoluat în 36 de meciuri pentru FCSB, în toate competiţiile, reuşind să înscrie 7 goluri şi să ofere 15 pase decisive.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:24

România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria

0:22

Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta”

0:15

EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1!

0:07

Video“Parcă cineva ne-a turnat plumb în ghete” Horațiu Moldovan, mesaj despre golurile primite în Austria -România

0:05

Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză

23:52 7 iun.

Video“Trebuia să schimbe mai devreme Mircea Lucescu?” Răspunsul autorului golului cu Austria, Florin Tănase!

1 VIDEOAustria – România 2-1. “Tricolorii” lui Mircea Lucescu, al doilea eşec în preliminariile World Cup 2026 2 Neluţu Varga face o nouă mutare de titlu! Titularul din naţională, prioritatea lui Dan Petrescu 3 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu 4 Gigi Becali “le-a declarat război” celor de la CSA! Schimbă numele celor de la FCSB şi dă în judecată Steaua 5 EXCLUSIVDecizia luată de Mircea Lucescu după accidentarea lui Mihăilă! Cum va arăta primul 11 pentru Austria – România 6 Fanii Stelei l-au premiat pe Florin Talpan, dar au comis o gafă. Ce scrie pe trofeul primit de juristul “militarilor”
Citește și