EXCLUSIV

“O lovitură de imagine!” Laurenţiu Reghecampf, avertizat de Dumitru Dragomir: “La Craiova e greu să rezişti dacă nu iei campionatul!”

Publicat: 26 iulie 2021, 17:28

Comentarii
O lovitură de imagine! Laurenţiu Reghecampf, avertizat de Dumitru Dragomir: La Craiova e greu să rezişti dacă nu iei campionatul!

Profimedia

Dumitru Dragomir consideră că Universitatea Craiova a dat o lovitură de imagine prin aducerea lui Laurenţiu Reghecampf.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf, avertizat de Dumitru Dragomir

“E o lovitură de imagine. E foarte bine că s-a dus la Craiova. Rotaru e un patron care dă banii, nu are de ce să nu se înțeleagă cu patronul”, a spus fostul şef al Ligii Profesioniste de Fotbal, în exclusivitate pentru AntenaSport

Dragomir îl avertizează însă pe Laurenţiu Reghecampf că va avea viaţă grea în Oltenia, dacă nu va obţine rapid rezultate.

“La Craiova e greu să reziști daca nu iei campionatul, dacă nu ai rezultate. O să vedem ce va face. O să fie o bătălie interesantă”, a mai spus Mitică Dragomir.

Reghecampf a semnat pentru doi ani cu Universitatea Craiova

„Laurențiu Reghecampf este noul antrenor al Științei! Tehnicianul a semnat cu Universitatea Craiova un contract valabil pe o perioadă de 2 ani și va conduce primul antrenament mâine după-amiază. 🤝 Mult succes în familia alb-albastră, Mister”, a fost comunicatul de astăzi al oltenilor, la o zi după eşecul: 1-4 cu FCSB.

Reclamă
Reclamă

Reghecampf va debuta joi în Conference League. Are de recuperat eşecul cu 1-0 suferit de olteni în meciul tur, din Albania, cu KF Laci.

Reghe le-a mai pregătit în Liga 1 pe Gloria Bistriţa, Snagov, Concordia Chiajna şi FCSB. Cu roş-albaştrii a câştigat campionatul în 2013 şi 2014. El a mai fost antrenor la Craiova pentru scurt timp, în urmă cu zece ani, între mandatele de la Bistriţa şi Snagov.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:35

Cum a ajuns Rapid să-i plătească lui Dan Petrescu 120.000 de euro ca să nu piardă licența de Europa

17:34

Lumea fotbalului aplaudă Japonia. Ce au făcut fanii la finalul meciului câștigat pe Wembley

17:16

“Intolerabil. Lipsă de respect”. Lamine Yamal a rupt tăcerea după scandările rasiste din Spania – Egipt

16:59

Programul etapelor a 5-a și a 6-a din play-off și play-out. Când se joacă Dinamo – Rapid și Craiova – Rapid

16:57

Florentin Petre a semnat! Anunţul de ultimă oră despre secundul lui Zeljko Kopic

16:47

Gigi Becali spune că merge la UE și CEDO, după verdictul CCR în procesul pentru marca Steaua

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 5 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 6 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu
Citește și