FCSB, antrenament intens înainte de returul cu Şahtior Karagandy! Cum s-au pregătit elevii lui Dinu Todoran + Ce a putut să posteze Mihai Stoica

Dragoș Vasile Publicat: 28 iulie 2021, 19:00

FCSB, bucurie gol

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB, antrenament intens înainte de returul cu Şahtior Karagandy

Vedetele lui Dinu Todoran nu concep un pas greşit în Conference League. Returul începe de la scorul de 1-0 pentru FCSB. Andrei Cordea a reuşit un gol fabulos pe Arena Naţională.

Mihai Stoica s-a amuzat pe reţelele de socializare. „Radio Erevan Actualități” a postat managerul general de la FCSB. Imaginea a strâns în timp scurt peste 1800 de aprecieri.

Returul dintre Şahtior Karagandy şi FCSB nu se joacă în Kazahstan

FCSB a scăpat de o deplasare lungă, după ce Kazahstanul a intrat în zona roşie. Astfel, meciul a fost mutat la Erevan.

Pe lista roșie se regăsesc Spania, Cipru, Marea Britanie Portugalia, Olanda, Malta Gibraltar, Irak, Iran, Kazahstan și Botswana au intrat din zona galbenă în zona roșie.

FCSB – Şahtior Karagandy 1-0. Roş-albaştrii, debut cu dreptul în Conference League

FCSB este singura echipă românească care a debutat cu dreptul în UEFA Conference League. Roş-albaştrii au învins-o pe Şahtior Karagandy, scor 1-0.

Golul victoriei a fost reuşit de Andrei Cordea, fotbalist transferat în această vară de la Academica Clinceni pentru 50.000 de euro, în minutul 38. Noul preferat al lui Gigi Becali a trimis un şut puternic de la 25 de metri la care portarul Shatskiy a rămas fără replică. Alexandru Creţu, un alt fotbalist transferat vara aceasta de FCSB, i-a dat pasa de gol lui Cordea.

Returul pe 29 iulie, la Erevan, de la ora 16:00.

0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el
17
23:07
Mihai Stoica a confirmat că un jucător important al FCSB-ului se desparte de echipa lui Becali: „Sunt şanse să fi semnat deja”
17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat