Închide meniul

Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d) | “Au început să ne bată toți desculții! Să le fie ruşine!” Jucătorii de la FCSB, făcuţi praf după ce au fost umiliţi de locul 11 din Kazahstan: “Todoran e secund! Îmi e milă!”

Antena Sport Publicat: 29 iulie 2021, 21:08

Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d) | Au început să ne bată toți desculții! Să le fie ruşine! Jucătorii de la FCSB, făcuţi praf după ce au fost umiliţi de locul 11 din Kazahstan: Todoran e secund! Îmi e milă!

Hepta

Dumitru Dragomir a dat de pământ cu “perlele” de la FCSB, după ce echipa antrenată de Dinu Todoran a suferit o umilinţă istorică cu Şahtior Karagandy. Nici antrenorul roş-albaştrilor nu a scăpat de furia fostul şef al LPF.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorii de la FCSB, făcuţi praf de Dumitru Dragomir

„Este foarte dureros ce vă voi spune acum, dar asta e realitatea. Echipa care a jucat în Kazahstan nu este echipa românilor, este jucăria lui Gigi Becali. Îl doare în pălărie că a pierdut. El așa a înțeles capitalismul și așa își tratează angajații. Schimbarile alea nu au fost făcute de secund, că Todoran e secund la FCSB. Băiatul ăsta nu are nicio vină. Îmi e milă de halul în care am ajuns, iar dacă îl întrebați pe Gigi ce s-a întâmplat în acest meci o să vă întrebe care e problema voastră!

Am ajuns de râsul lumii, iar pe timpul meu și al lui Mircea Sandu jucăm cu două echipe prin Liga Campionilor și tot noi eram înjurați. Nu am văzut la unii jucători pic de ambiție. Zici că au jucat împotriva lui Gigi Becali. Să le fie rusine este puțin spus. Ar trebui să se uite la sportivii ăia ai noștri de la Olimpiadă ca la niște icoane. Cei care au luat medalii trebuie declarați eroi naționali. Oamenii ăia sunt platiți foarte prost și uitați că fac cinste României.

Oricum Gigi stă liniștit că știe că din alea două echipe o să se facă o singură Steaua și tot la el o să ajungă. O să îl caute Armata să o dea cu el la pace, dar echipa trebuie să fie a steliștilor și a românilor iubitori de fotbal, nu jucăria lui Gigi Becali. Îmi este și rușine sa mă uit la meciuri. Au început să ne bată toți desculții”, a spus Dumitru Dragomir pentru Prosport.

Gigi Becali, atac frontal la Florin Tănase: „Nu îi convenea nimic, stătea pe teren!”

Gigi Becali l-a criticat pe Florin Tănase, după ce FCSB a fost umilită în Conference League de Şahtior Karagandy. Patronul FCSB a spus că Tănase nu mai alerga în finalul partidei. Patronul FCSB a fost nemulţumit de faptul că Tănase nu mai alerga în finalul meciului. Tănase chiar a fost înlocuit de Dinu Todoran în minutul 88 cu Cristi Dumitru.

Reclamă
Reclamă

Nu mai alerga deloc Tănase, nu îi mai ardea deloc, nu a contat deloc. Nu îi convenea nimic, stătea pe teren” a spus Gigi Becali la Digisport. Nici „perla” Olimpiu Moruţan nu a scăpat de criticile patronului FCSB. Becali spune că Andrei Cordea ar fi trebuit să bată lovitura de pedepsă în locul lui Olimpiu Moruţan.

Ce a făcut? A ratat un 11 metri, mare lucru a făcut Moruţan? Îmi pare rău că nu a bătut Cordea. Moruţan a bătut la mişto de la 11 metri„, a mai spus Gigi Becali.

Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d) | FCSB, umilită în Conference League

FCSB a fost eliminată, joi, în turul doi preliminar al Conference League, de echipa din Kazahstan Şahtior Karagandy, scor 5-3 la loviturile de departajare în meciul retur disputat în Armenia, la Erevan. În tur, scorul a fost 1-0 pentru FCSB. La finalul prelungirilor de la Erevan, scorul a fost 2-1 pentru formaţia din Kazahstan. Au marcat: Gabyshev ’11, Tattybayev ‘90+1 / Coman ‘76.

Reclamă

La loviturile de departajare, pentru FCSB au marcat Coman, Al. Creţu şi Vucur. A ratat Moruţan. Pentru Şahtior Karagandy au marcat Rustemovic, Bukorac, Graf, Atanaskoski şi Tattybayev.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:40

LIVE SCOREMusetti – Alcaraz se joacă ACUM, în prima semifinală de la Roland Garros. Sinner – Djokovic începe la 20:00

15:26

CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia

15:00

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11

14:56

“Nu pot decât să mă înclin” Ralf Rangnick, cuvinte uriaşe pentru Mircea Lucescu, înainte de Austria – România

14:06

NBA ia în considerare o expansiune! Ce planuri are Adam Silver în Europa

13:54

Primul jucător pe care Cristi Chivu îl vrea la Inter! Românul vrea să aducă un fost elev de la Parma

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 4 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 5 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 6 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate
Citește și