Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d) | Umilinţă istorică! Echipa lui Todoran, un banc de la Radio Erevan! Moruţan şi Vlad, „groparii” celor de la FCSB

Publicat: 29 iulie 2021, 15:15 / Actualizat: 29 iulie 2021, 21:17

Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d) | Umilinţă istorică! Echipa lui Todoran, un banc de la Radio Erevan! Moruţan şi Vlad, „groparii celor de la FCSB

Chin pentru FCSB la Erevan

Hepta

• Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d)
  • Echipa lui Todoran, umilită în Europa

Karagandy – FCSB 2-1

FCSB a fost eliminată, joi, în turul doi preliminar al Conference League, de echipa din Kazahstan Şahtior Karagandî, scor 5-3 la loviturile de departajare în meciul retur disputat în Armenia, la Erevan. În tur, scorul a fost 1-0 pentru FCSB.

La finalul prelungirilor de la Erevan, scorul a fost 2-1 pentru formaţia din Kazahstan. Au marcat: Gabyshev ’11, Tattybayev ‘90+1 / Coman ‘76

La loviturile de departajare, pentru FCSB au marcat Coman, Al. Creţu şi Vucur. A ratat Moruţan. Pentru Şahtior Karagandî au marcat Rustemovic, Bukorac, Graf, Atanaskoski şi Tattybayev.

Decizia cu privire la locul de disputare a fost luată odată cu introducerea Kazahstanului pe lista roşie, ca urmare a creşterii numărului de infectări cu COVID-19 din această ţară.

5-3: GOOOL Karagandy! FCSB, umilită în Conference League! A fost eliminată din Europa League.

4-3: GOOOL FCSB! Vucur a transformat cu emoţii!

4-2: GOOOL Karagandy!

3-2: Ratare Moruţan! „Perla” lui Becali a tras jalnic.

3-2: GOOOL Karagandy!

2-2: GOOOL FCSB! Alexandru Creţu transformă impecabil.

2-1: GOOOL Karagandy! Vlad a fost foarte aproape de a apăra şutul lui Bukorac.

1-1: GOOOL FCSB! Florinel Coman marchează.

1-0: GOOOL Karagandy! Rustemovic l-a executat pe Vlad.

Update: Încep loviturile de pedeapsă.

Min. 120: Finalul celor două reprize de prelungiri. Echipa calificată se va decide după penalty-uri.

Min. 113: Schimbare la FCSB. Perianu intră în locul lui Ovidiu Popescu.

Min. 105: S-a terminat prima repriză a prelungirilor.

Min. 96: Ratare uriaşa pentru Şahtior Karagandy. Centrare în faţa porţii, iar Omirtayev nu ajunge.

Min. 91: Schimbare la FCSB. Haruț intră în locul lui Crețu.

Min. 91: A început prima repriză a prelungirilor!

Min. 90+5: Echipa calificată se va decide după prelungiri.

Min. 90+5: Şut al lui Cordea, dar portarul celor de la Şahtior Karagandy a reţinut.

Min. 90+1: GOOOL Şahtior Karagandy! Aidos Tattybayev a dat lovitura în prelungiri! Şahtior Karagandy a marcat în minutul 90+1, iar echipa calificată se va decide în prelungiri.

Min. 88: Schimbare la FCSB. Cristi Dumitru intră în locul lui Tănase.

Min. 84: Ocazie incredibilă pentru Şahtior Karagandy. Omirtayev a ratat incredibil din 6 metri.

Min. 76: GOOOL FCSB! Florinel Coman marchează după o fază superbă. Oaidă a fost cu pasa decisivă!

Min. 73: Ocazie Şahtior Karagandy. Shikavka a tras de la marginea careului, dar Vlad a avut o intervenţie uriaşă.

Min. 70: FCSB nu se regăseşte. E condusă în continuare de locul 11 din Kazahstan.

Min. 46: FCSB a făcut două schimbări la pauză! Au intrat Florinel Coman şi Şerban, au ieşit Ondrasek şi Radunovic.

Min. 45: Pauză la Erevan! FCSB este condusă de Şahtior Karagandy şi e la 45 de minute de o ruşine istorică.

Min. 27: Ocazie uriaşă pentru FCSB. Florin Tănase a trimis din interiorul careului în bară, Ulterior, căpitanul FCSB a cerut un penalty.

Min 11: GOOOLLL Şahtior Karagandy! Andrei Vlad a gafat la un şut al unui adversar, a respins în faţă, iar Mikhail Gabyshev a deschis scorul!

Update 16:00: A început meciul dintre Șahtior Karagandy şi FCSB

UPDATE 15:15: Echipele de start

Șahtior Karagandy (5-3-2): Shatskiy – Gabyshev, Mawutor, Graf, Buivolov, Atanaskoski – Najaryan, Bukorac, Mitosevic – Sviridov, Shikavka

Rezerve: Trofimets, Sailauov, Tattybayev, Kybyray, Omirtayev, Nazymkhanov, Rustemovic, Nurseitov

FCSB (4-3-3): Vlad – V. Crețu, Al. Crețu, Vucur, Radunovic – Moruțan, Ov. Popescu, Tănase – Cordea, Ondrasek, Oct. Popescu

Rezerve: Straton, Haruț, Coman, Cristea, Stoica, Dumitru, Perianu, Oaidă, Musi, Șerban

Șahtior Karagandy – FCSB începe de la scorul de 1-0 pentru roş-albaştri. Andrei Cordea a marcat singurul gol la Bucureşti, în minutul 38.

Şahtior Karagandy – FCSB, LIVE TEXT, de la 16:00

Meciul se joacă la Erevan, în Armenia, după ce Kazahstan a fost trecută pe lista roşie din cauza cazurilor numeroase de coronavirus.

Mihai Stoica s-a amuzat pe reţelele de socializare. „Radio Erevan Actualități” a postat managerul general al lui FCSB pe Facebook.

„Mi-e frică de toată echipă, nu de un jucător anume. E o echipă care și-a menajat la ultimul meci fotbaliștii. Vor fi mai proaspeți decât noi. Noi am jucat acum trei zile, am depus un efort foarte mare”, a surprins Dinu Todoran la conferinţa de presă de la Erevan. Echipa sa vine după victoria, 4-1 cu Universitatea Craiova.

Meciul cu Karagandy va fi arbitrat de bulgarul Dragomir Draganov. Dacă se califică, FCSB o va înfrunta pe Kolos Kovalivka, din Ucraina.

Şahtior Karagandy – FCSB. Echipele probabile

Şahtior Karagandy: Șațki – Gabișev, Hozin, Graf, Buivolov, Atanaskoski – Mitosevici, Mowutor, Bakaev – Șikavka, Najarian; Antrenor: Andrei Finoncenko

FCSB: Vlad – V. Crețu, A. Crețu, Cristea, Radunovic – Moruțan, Ov. Popescu, Oaidă – Cordea, Tănase, Oct. Popescu; Antrenor: Dinu Todoran

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

12:09 Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol” 11:53 Programul românilor la Cupa Mondială de haltere. Competiţia e în AntenaPLAY, în perioada 31 martie – 11 aprilie 11:20 VIDEO„E un imbecil!” Cea mai dură reacție despre Fernando Alonso, după incidentul cu George Russell din Australia 11:15 Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024” 11:05 Ucrainenii au tras concluziile, înaintea duelului cu România de la EURO 2024! Mesajul categoric transmis: „Nu au mari vedete!” 10:10 „Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu 10:00 Tudor Giurgiu, invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE. Povești de senzație din lumea filmului 9:54 Proprietarul Formulei 1, gata de o afacere uriașă! Vrea să cumpere MotoGP cu patru miliarde de euro 9:40 „O decizie proastă!” Ionuț Lupescu, reacție categorică după pedeapsa uriașă primită de Dinamo 9:18 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30) şi Bernadette Szocs – Adriana Diaz (vineri, 08:40), la WTT Champions Incheon 2024 Vezi toate știrile
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB
Liga 1 • 12:09
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol”
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care "este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024"
Liga 1 • 11:15
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024”
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul
Liga 1 • 10:10
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul - FCSB
Liga 1 • 27 mart., 19:58
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!”
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia - România
Extra • 27 mart., 12:28
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia – România! Ce banner au afişat