Patronul moldovenilor asigură că Marius Croitoru are mână liberă la echipă. FC Botoşani este neînvinsă în primele patru etape din Liga 1.
Gigi Becali, contrazis de prietenii din fotbal
“Nu am asemenea pofte să fac schimbari. E adevarat că am lângă mine oameni care îmi sugerează asta. Este o discuție care trebuie dezaprobată și trebuie să încercăm să facem ceva ca fotbalul să intre în normalitate. Antrenorul are treaba lui. În niciun caz nu pot face eu asta, nu am asemenea calificare și nici asemenea dorință.
Încă nu am demonstrat 100% anul asta. Povestea este că la jucatorii ăștia contează ochiul care îi aduce, si aici e Marius responsabil, după aceea atmosfera și obiectivele pe care le pui acestor copii. Ei sunt talentați, după care cum îi pui să devina valoroși pentru tine, e altceva.
Cert este că, vii la Botosani, joci bine și dacă ai o ofertă bună, cu siguranță, poți pleca. La mine nu a plecat nimeni că a vrut el și nu am avut condiții, în afară de Keita, la ceilalți nu am mai vrut noi să continuăm, inclusiv la Rodriguez“, a declarat Valeriu Iftime la PRO X.
Gigi Becali: „Eu fac schimbările!”
Gigi Becali a avut o reacţie vehementă după UTA – FCSB, scor 1-1, meci din etapa a 3-a a Ligii 1. Patronul roş-albaştrilor i-a luat apărarea lui Dinu Todoran.
„Eu mă distrez. Cine nu joacă bine, îl schimb… încerc să refac ceea ce s-a stricat. Bine mă, fac eu schimbările, care e problema dumneavoastră? Aşa fac eu că aşa se face, ca să nu intri în faliment.
Dinu Todoran antrenează, el a făcut echipa de start, cum adică nu are ce să vorbească? Mă distrez şi cu voi, dacă tot mă distrez„, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.
- Valeriu Iftime l-a ironizat pe Gigi Becali
- Ce a declarat patronul lui FC Botoşani
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Mircea Rednic, asaltat de oferte după despărţirea de Standard Liege! Două dintre acestea, chiar din România!
- Victor Piţurcă, anunţ despre viitorul său în antrenorat: “Nu cred că mai revin”. Ofertele de care ar ţine cont
- Steaua şi Petrolul, remiză în Ghencea. Rapid, victorie împotriva unei echipe de Liga 2
- O nouă lovitură pentru FCU Craiova. Echipa lui Adrian Mititelu a pierdut un proces la FIFA și e bună de plată
- Caz de violență la Craiova U17- Rapid U17. Tatăl unui jucător oltean, bătut sub privirile lui Vasile Maftei
































