FC Argeş – Rapid 0-1 | Giuleştenii îi suflă în ceafă liderului CFR! Echipa lui Mihai Iosif, patru meciuri la rând fără gol primit

Dragoș Vasile Publicat: 7 august 2021, 23:26 / Actualizat: 8 august 2021, 0:26

Rapid vrea mai mult decât locul 5

În faţa a peste 1.000 de fani rapidişti prezenţi în Trivale, Ştefan Pănoiu (18 ani) a marcat golul victoriei pentru giuleşteni în minutul 8, din pasa lui Belu-Iordache. În urma acestui succes, Rapid a urcat pe poziţia secundă în clasament, cu 10 puncte.

De cealaltă parte, FC Argeş rămâne fără victorie în Liga 1. Piteştenii au înregistrat un singur egal în ultimele patru partide.

Pentru Rapid urmează derby-ul cu FCSB de pe Arena Naţională, în timp ce FC Argeş are meci cu Sepsi.

FC Argeş – Rapid 0-1

Min. 90+4: Fluier final! Rapid a câştigat meciul cu FC Argeş, scor 1-0.

Min. 59: Ocazie Rapid! Şutul lui Pănoiu este prins de Greab.

Min 50: Ocazie Rapid! Bălan a şutat periculos în plasa laterală.

Min. 46: Gazdele au făcut patru schimbări la pauză!

Min. 45: S-a încheiat prima repriză.

Min. 30: Ocazie uriaşă Rapid! Alexandru Albu l-a încercat pe Greab cu un şut puternic, însă portarul oaspeţilor a avut o paradă de senzaţie.

Min. 8. GOOOL Rapid! Bănoiu a deschis scorul din centrul careului, după o gafă uriaşă în apărarea gazdelor. Viana a dat pe lângă minge.

Min. 1: A început meciul de la Piteşti. Sunt peste o mie de fani ai Rapidului în tribune.

Echipele de start

FC Argeș: Greab – Viana, Turda, Pițian, Mușat – Meza Colli, Dumitrașcu – Ișfan, Palic, Dumitru – Said

Rapid: Moldovan – Belu-Iordache, Săpunaru, Dandea, Junior Morais – Crepulja, Albu, Pănoiu – Carnat, Bălan, Hlistei

Rapid şi FC Argeş se întâlnesc în capul de afiş al zilei din Liga 1. Piteştenii sunt pe locul 14 în campionat, după ce au înregistrat două eşecuri şo remiză în primele 3 etape.

De partea cealaltă, giuleştenii sunt pe poziţia a treia în campionat. Echipa lui Mihai Iosif a obţinut două victorii şi un egal.

9:07 EXCLUSIVDenis Alibec, avertizat de Victor Piţurcă, înainte de revenirea la FCSB: „Va păți exact ca data trecută. De asta să fie convins 8:55 Aryna Sabalenka, revenire senzaţională la Madrid! Campioana en-titre a încheiat seria fabuloasă a lui Danielle Collins 8:30 Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată meci profesionist 8:22 Dan Petrescu are un contract record la CFR Cluj! Anunţul făcut de Neluţu Varga: „Nu se compară nimeni cu el” 8:14 John Higgins, uriaş la Campionatul Mondial de snooker! E în sferturi după o revenire memorabilă în decisiv. Tabloul complet 7:37 VIDEOBogdan Lobonţ, lăsat cu mâna întinsă de Cristi Săpunaru. Moment ruşinos pentru antrenor, după Rapid – Craiova 1-2 0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2