Închide meniul

Young Boys s-a făcut de râs în campionat, înaintea returului cu CFR Cluj! Înfrângere dură pentru adversarii echipei lui Marius Șumudică

Alexandru Ivan Publicat: 8 august 2021, 9:14

Comentarii
Young Boys s-a făcut de râs în campionat, înaintea returului cu CFR Cluj! Înfrângere dură pentru adversarii echipei lui Marius Șumudică

Flavius Buboi/SPORT PICTURES

Golul a fost marcat de Grgic, în minutul 24, din penalty. În minutul 32, Young Boys a beneficiat și ea de o lovitură de la 11 metri, dar Sierro a ratat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Young Boys s-a făcut de râs în campionat, înaintea returului cu CFR Cluj

FC Sion avea două înfrângeri din tot atâtea meciuri înaintea confruntării cu Young Boys. În etapa precedentă, Sion pierduse 1-6 în fața lui FC Basel.

Young Boys a evoluat în următoarea formulă: Faivre – Maceiras (Hefti ’78), Camara, Lauper, Lefort – Fassnacht, Rieder, Sierro (Aebischer ’59), Spielmann (Mambimbi ’46) – Kanga (Siebatcheu ’59), Elia (Sulejmani ’59).

David Wagner a făcut 8 modificări în primul 11 față de partida de la Cluj. Singurii care și-au păstrat locul de titulari au fost Camara, Fassnacht și Elia.

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Young Boys, scor 1-1, marţi, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Returul este programat în 10 august, la Berna.

Reclamă
Reclamă

Marius Șumudică: “I-am surprins pe cei de la Young Boys!”

Antrenorul campioanei României și-a felicitat elevii după manșa tur și este optimist că poate obține calificarea la Berna.

“Am întâlnit o echipă puternică, mult mai puternică decât noi. Fizic, la contacte 1 la 1. Trebuie să recunoaştem. Vreau să-mi felicit jucătorii. Cred că în subconştient, eu nu le-am zis nicio clipă să ne retragem. Când îi simţi mai puternici… Cred că i-am închis foarte bine. I-am surprins. N-am avut timp să pregătesc, jucătorii s-au capacitat, au înţeles ceea ce le cer.

În final, cred că e un rezultat echitabil, am întâlnit o echipă mult mai puternică decât noi. Sunt mulţumit de atitudinea jucătorilor, a publicului, au făcut o risipă extraodinară de efort. Cred că puteam să câştigăm”, a spus Șumudică, după duelul de la Cluj.

Reclamă

În meciul tur, Cristi Manea a deschis scorul pentru CFR Cluj încă din minutul 4. Elvețienii au egalat dramatic, în minutul 90+3, după ce Sierro a reluat în poartă un balon respins de Arlauskis.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:16 20 feb.
Zoran Mitrov şi-a atacat colegii după FC Botoșani – U Cluj 1-3: “Fiecare am luat-o pe alt drum”
22:54 20 feb.
Coșmar pentru Marius Șumudică! Un nou eșec pentru român în Arabia Saudită
22:41 20 feb.
Leo Grozavu, mesaj pentru jucători: “Acum trebuie să arătăm caracter”
22:29 20 feb.
Alex Chipciu, discurs sincer după victoria de la Botoșani: „Nu suntem calificați”
22:24 20 feb.
Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey”
21:58 20 feb.
Botoşani – U Cluj 1-3. „Șepcile roșii” defilează către o nouă prezență în play-off
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 3 Revenire importantă în echipa lui Filipe Coelho, înainte de Unirea Slobozia – Universitatea Craiova 4 Julia Sauter le-a dezvăluit celor de la Golden Skate realitatea cruntă, la 15 ani după ce a ales România 5 Răzvan Burleanu are concurenţă! Un nou candidat la şefia FRF: “Foarte multe probleme”. Ce îi reproşează actualului preşedinte 6 Anunţul lui Jose Mourinho despre transferul lui Ştefan Baiaram. Cu cine negociază jucătorul Universităţii
Citește și