Young Boys s-a făcut de râs în campionat, înaintea returului cu CFR Cluj! Înfrângere dură pentru adversarii echipei lui Marius Șumudică

Publicat: 8.08.2021, 9:14
Actualizat: 8.08.2021, 9:14

Young Boys Berna, adversara CFR Cluj în preliminariile Ligii Campionilor, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0, de FC Sion, într-un meci din etapa a treia a campionatului Elveţiei.

Young Boys, înfrângere dură înaintea meciului cu CFR Cluj

Flavius Buboi/SPORT PICTURES

Golul a fost marcat de Grgic, în minutul 24, din penalty. În minutul 32, Young Boys a beneficiat și ea de o lovitură de la 11 metri, dar Sierro a ratat.

Young Boys s-a făcut de râs în campionat, înaintea returului cu CFR Cluj

FC Sion avea două înfrângeri din tot atâtea meciuri înaintea confruntării cu Young Boys. În etapa precedentă, Sion pierduse 1-6 în fața lui FC Basel.

Young Boys a evoluat în următoarea formulă: Faivre – Maceiras (Hefti ’78), Camara, Lauper, Lefort – Fassnacht, Rieder, Sierro (Aebischer ’59), Spielmann (Mambimbi ’46) – Kanga (Siebatcheu ’59), Elia (Sulejmani ’59).

David Wagner a făcut 8 modificări în primul 11 față de partida de la Cluj. Singurii care și-au păstrat locul de titulari au fost Camara, Fassnacht și Elia.

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Young Boys, scor 1-1, marţi, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Returul este programat în 10 august, la Berna.

Marius Șumudică: „I-am surprins pe cei de la Young Boys!”

Antrenorul campioanei României și-a felicitat elevii după manșa tur și este optimist că poate obține calificarea la Berna.

„Am întâlnit o echipă puternică, mult mai puternică decât noi. Fizic, la contacte 1 la 1. Trebuie să recunoaştem. Vreau să-mi felicit jucătorii. Cred că în subconştient, eu nu le-am zis nicio clipă să ne retragem. Când îi simţi mai puternici… Cred că i-am închis foarte bine. I-am surprins. N-am avut timp să pregătesc, jucătorii s-au capacitat, au înţeles ceea ce le cer.

În final, cred că e un rezultat echitabil, am întâlnit o echipă mult mai puternică decât noi. Sunt mulţumit de atitudinea jucătorilor, a publicului, au făcut o risipă extraodinară de efort. Cred că puteam să câştigăm”, a spus Șumudică, după duelul de la Cluj.

În meciul tur, Cristi Manea a deschis scorul pentru CFR Cluj încă din minutul 4. Elvețienii au egalat dramatic, în minutul 90+3, după ce Sierro a reluat în poartă un balon respins de Arlauskis.

Dan Petrescu, antenor CFR Cluj
Fotbal intern • 25 oct., 23:23
CFR Cluj – Sepsi 2-0 | „Am văzut că unii de la FCSB s-au supărat pe mine!” Dan Petrescu, răspuns pentru Mihai Stoica: „Am zis adevărul!” Meciul „infernal” pentru campioană: „E cel mai greu!”
Emmanuel Culio
Fotbal intern • 25 oct., 23:07
CFR Cluj – Sepsi 2-0 | Emmanuel Culio, mesaj clar pentru rivale: „Suntem favoriți la titlu pentru că suntem echipă mare!” Ce a spus Rachid Bouhenna
Cristiano Bergodi
Fotbal intern • 25 oct., 22:54
CFR Cluj – Sepsi 2-0 | Echipa lui Dan Petrescu nu l-a impresionat pe Cristiano Bergodi: „Nu mi s-a părut extraordinară!”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Ramona Olaru, momente de panică în timpul emisiunii. Asistenta tv a aflat în direct că invitatul i-a lovit mașina în parcare
25
oct.
22:54
25
oct.
22:20
CFR Cluj – Sepsi 2-0 | Campioana s-a distanțat tot mai mult de rivalele FCSB și Universitatea Craiova! Bouhenna și Culio au adus victoria echipei lui Dan Petrescu
25
oct.
22:04
EXCLUSIVVideoGrigore Turda, prima reacție despre interesul lui Gigi Becali: „Mă bucură chestia asta!” Ce mesaj i-a transmis „noul Belodedici” patronului FCSB
25
oct.
21:25
Beşiktaş – Galatasaray 2-1. Alexandru Cicâldău a deschis scorul cu o nebunie de gol! Beșiktaș a întors rezultatul. Al doilea gol a fost marcat îmediat după ce Moruțan a fost scos de Terim din teren
25
oct.
21:09
Alex Cicâldău a declanșat nebunia în Turcia! Mijlocașul român, reușită de senzație în derby-ul Beșiktaș – Galatasaray: „Mi-a venit în minte Gică Hagi!”
25
oct.
20:56
OFICIAL | Prima reacție a FRF, după ce FCSB a anunțat că nu poate juca partida din Cupa României cu FC Voluntari
25
oct.
20:13
Academica Clinceni – UTA Arad 0-3 | Ionuț Chirilă, un nou discurs uluitor: „Per ansamblu, eu sunt mulțumit!” L-a făcut praf pe puștiul Ștefan Dobre: „Îi trebuie clar o pauză! E hilar!”
25
oct.
19:58
Simona Halep, anunț uriaș! Transylvania Open nu este ultimul turneu la care va participa în 2021. Ce a spus despre meciul cu Gabriela Ruse
25
oct.
19:20
Academica Clinceni – UTA Arad 0-3 | „Bătrâna Doamnă” a urcat pe loc de play-off! Dezastrul continuă la echipa lui Ionuț Chirilă
25
oct.
18:57
Mihai Stoica a ieșit la atac după eliminarea FCSB-ului din Cupa Românei! Replică acidă pentru Dan Petrescu: „El are grija noastră și și-ar fi amânat meciuri!”
WOW! Rico și Ben Saddik au făcut meciul anului! Marocanul i-a spart obrazul lui Verhoeven dar a pierdut prin TKO