Edi Iordănescu, sfătuit de ultraşi să îl pună la punct pe Gigi Becali. Noul antrenor de la FCSB a primit un mesaj de luptă de la fanii din Peluza Nord.
Fanii îl consideră vinovat pe patron pentru situaţia prin care trece echipa. Aceştia îşi doresc ca Edi Iordănescu să nu accepte indicaţiile venite de la patron în timpul meciurilor.
Edi Iordănescu, sfătuit de ultraşi să îl pună la punct pe Gigi Becali
“Bine ai venit alaturi de noi Edward Iordanescu!
Suntem alaturi de tine, speram sa ai puterea sa tii departe de echipa influenta din loja!
Noi te vom sustine neconditionat in incercarea ta de a trezi echipa si de a readuce cu picioarele pe pamant vedetele ei!“, se anunţă pe contul de Facebook al celor de la Peluza Nord.
Înlocuitorul lui Dinu Todoran are parte şi de susţinerea lui Gheorghe Mustaţă. Liderul suporterilor vicecampioanei României a reacţionat după ce Edi Iordănescu a condus primul antrenament la Baza din Berceni.
„Peluza Nord alături de Edi Iordanescu!!!„, a postat Gheorghe Mustaţă pe contul său de Facebook.

Clauza specială din contractul lui Edi Iordănescu
Gigi Becali a acceptat toate condiţiile lui Edi Iordănescu, primul antrenor care va avea mână liberă la echipă după foarte mult timp. În caz contrar, Gigi va scoate din buzunare 500.000 de euro.
Edi Iordănescu va câştiga lunar 15.000 de euro şi contractul va fi valabil pe 9 luni. El va avea o primă de titlu de 100.000 de euro, dar şi o clauză de 500.000 de euro dacă va fi demis, cât timp echipa are şanse să îşi îndeplinească obiectivele.
Edi poate rupe contractul unilateral în situaţia în care finanţatorul va critica antrenorul sau jucătorii în public, dar şi dacă patronul va da ordine ca un jucător să joace, sau să fie scos din lot.
- Edi Iordănescu a semnat cu FCSB
- Ce i-au transmis ultraşii din Peluza Nord
- China Smash 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 25 septembrie – 5 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cum controlează Adrian Mutu un teren al statului câștigat fără licitație. Programul, făcut în beneficiul propriu
- Ion Geolgău, ca și demis de la FRF. Decizia pregătită după scandalul de hărțuire sexuală în care a fost implicat
- Ion Geolgău a recunoscut că a trimis mesaje de hărțuire mamei unui junior: “Regret sincer acest lucru”
- A fost o speranță la Dinamo, iar acum a semnat în Liga a 3-a. Unde a ajuns să joace
- Gigi Nețoiu, devastat de moartea lui Florin Marin: „Plâng de când am auzit”