Gigi Becali, amendat a treia oară în ultimele două luni + Alexandru Creţu a cerut rezilierea contractului cu FCSB

Publicat: 19 august 2021, 9:20 / Actualizat: 20 martie 2023, 22:59

Comentarii
Gigi Becali, amendat a treia oară în ultimele două luni + Alexandru Creţu a cerut rezilierea contractului cu FCSB

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali, amendat a treia oară în ultimele două luni . Becali a fost amendat de Comisia de Disciplină şi Etică a FRF pentru declaraţii jignitoare şi calomnioase. Şi Alexandru Creţu s-a săturat de atacurile lui Becali şi a solicitat rezilierea contractului cu FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, amendat a treia oară în ultimele două luni

Gigi Becali a fost găsit vinovat de Comisiile FRF şi va trebui să achite 10.000 de lei pentru afirmaţiile jignitoare făcute despre Răzvan Burleanu.

„Reclamant – FRF, Pârât – Becali George (SC FC FCSB SA) – Admite cererea formulată de reclamanta Federaţia Română de Fotbal, prin Secretar General împotriva pârâtului Becali George. În temeiul art. 52.5 cu aplicarea art. 12, 14 Bis şi 15 din RD, pârâtul Becali George se sancţionează cu avertisment şi penalitate sportivă de 10.000 lei”, se arată în soluţia comisiei publicată, joi, pe site-ul oficial al FRF.

Şeful FCSB a primit nu mai puţin de trei sancţiuni în ultimele două luni. El a mai trebuit să achite o sumă totală de 30.000 de lei, în două dosare deschise de Comisia Centrală a Arbitrilor.

Alexandru Creţu vrea să plece de la FCSB

De declaraţiile lui Becali s-a săturat şi Alexandru Creţu. Făcut praf de patron după eşecul cu Rapid, acesta a cerut să plece de la FCSB. 100.000 de euro ar fi pretenţiile fotbalistului, potrivit fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Din cauza lui Creţu, Gigi Becali a fost făcut praf în presa din Slovenia. Jurnaliştii de la Ekipa24 anunţă că fundaşul român a ajuns, după derby-ul pierdut cu Rapid, să trăiască acelaşi „coşmar” ca Ante Vukusic.

„Îi aduce din Slovenia, iar apoi îi batjocoreşte. Primul care a simțit furia lui Gigi Becali, unul dintre cei mai sălbatici oameni din lumea fotbalului, a fost Ante Vukusic, cel care a jucat pentru Olimpija înainte să plece la FCSB.

Acum, povestea se repetă cu Alexandru Crețu, românul care a jucat la Maribor și a semnat cu FCSB. Becali l-a prezentat chiar în vila sa de lux, care este, de fapt, un kitsch. A spus că va construi echipa în jurului. A fost frumos, dar a durat foarte puțin. Crețu e deja pe lista neagră a lui Becali. Se pare că a jucat ultimul său meci pentru această echipă, după ce Becali a spus că a pierdut derby-ul cu Rapid din cauza lui: ‘Crețu ne-a bătut, nu Rapid. De acum încolo, e liber și îi voi da încă 100.000 de euro’, a spus Becali.

Reclamă

E interesant că acum trei luni, până și agentul lui, Zvonko Milojkovic, i-a transmis public să nu semneze cu FCSB: ‘Am cinci oferte mai bune pentru el, dar dacă Crețu vrea să fie sclavul lui Becali, asta e. Dacă merge la FCSB, nici nu-i pot ura succes, pentru că se va sinucide din punct de vedere sportiv. Să meargă, dar fără mine, eu nu vreau să fiu implicat în acest suicid sportiv și financiar’. Și cât de multă dreptate avea…„, au scris slovenii.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21

„Aş putea să iau pastile” Daniel Pancu a spus totul despre eliminare! Cărui jucător îi simte lipsa: „Foarte mult”

0:20

„E frustrant!” Victor Angelescu, după scandalul făcut de Daniel Pancu în Rapid – Dinamo 0-1: „Nu trebuia să oprească meciul”

0:04

Nu a mai rezistat şi i-a luat apărarea colegului său după Rapid – Dinamo: „Vă garantez că e cel mai bun din România!”

0:02

Andrei Nicolescu ignoră orice statistică de la victoria pe Giulești: „Rapid s-a apărat pe două linii, noi am controlat meciul!”

0:01

Nuno Campos le-a dedicat lor victoria, după ce „câinii” au „rupt blestemul” în Giuleşti! Ce a spus despre Karamoko

23:41 15 aug.

„Eram sigur” Mărturisirea lui Karamoko, eroul lui Dinamo din derby-ul cu Rapid!

1 E din nou scandal în România după ce David Popovici a scris istorie la Campionatele Europene: „Există o ipocrizie” 2 50.000.000 de euro pentru FCSB şi Palat. Gigi Becali a recunoscut negocierile 3 Foto„Îmi cer scuze.” Anunţul făcut de Taisia, iubita lui David Popovici, la o zi după performanţa istorică 4 Momente teribile la Bayern – Leipzig! Musiala s-a prăbușit pe gazon fără să fie lovit! Toți jucătorii au sărit să-l salveze 5 David Popovici, show şi în tribune! Şi-a dat jos tricoul la noul record mondial: „Una dintre cele mai bune curse” 6 EXCLUSIVCe mesaj i-a trimis Pan Zhanle lui David Popovici după ce a fost aproape de recordul lui mondial
Citește și