Gigi Becali, criticat dur în presa din Slovenia. “Este unul dintre cei mai sălbatici oameni din lumea fotbalului”. “Îşi batjocoreşte jucătorii!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 august 2021, 21:38 / Actualizat: 18 martie 2023, 18:47

Comentarii
Gigi Becali, criticat dur în presa din Slovenia. Este unul dintre cei mai sălbatici oameni din lumea fotbalului. Îşi batjocoreşte jucătorii!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali, criticat dur în presa din Slovenia. Patronul lui FCSB a fost arătat cu degetul după ce a anunţat că Alexandru Creţu nu va mai juca la echipa lui.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jurnaliştii de la Ekipa24 anunţă că fundaşul român a ajuns, după derby-ul pierdut cu Rapid, să trăiască acelaşi “coşmar” ca Ante Vukusic.

Gigi Becali, criticat dur în presa din Slovenia

Îi aduce din Slovenia, iar apoi îi batjocoreşte. Primul care a simțit furia lui Gigi Becali, unul dintre cei mai sălbatici oameni din lumea fotbalului, a fost Ante Vukusic, cel care a jucat pentru Olimpija înainte să plece la FCSB.

Acum, povestea se repetă cu Alexandru Crețu, românul care a jucat la Maribor și a semnat cu FCSB. Becali l-a prezentat chiar în vila sa de lux, care este, de fapt, un kitsch. A spus că va construi echipa în jurului. A fost frumos, dar a durat foarte puțin. Crețu e deja pe lista neagră a lui Becali. Se pare că a jucat ultimul său meci pentru această echipă, după ce Becali a spus că a pierdut derby-ul cu Rapid din cauza lui: ‘Crețu ne-a bătut, nu Rapid. De acum încolo, e liber și îi voi da încă 100.000 de euro”, a spus Becali.

E interesant că acum trei luni, până și agentul lui, Zvonko Milojkovic, i-a transmis public să nu semneze cu FCSB: ‘Am cinci oferte mai bune pentru el, dar dacă Crețu vrea să fie sclavul lui Becali, asta e. Dacă merge la FCSB, nici nu-i pot ura succes, pentru că se va sinucide din punct de vedere sportiv. Să meargă, dar fără mine, eu nu vreau să fiu implicat în acest suicid sportiv și financiar’. Și cât de multă dreptate avea…“, au scris slovenii.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali i-a scos din lot pe Iulian Cristea şi Alexandru Creţu

Gigi Becali i-a scos din lot pe Iulian Cristea şi Alexandru Creţu, iar noua linie defensivă a celor de la FCSB va avea de suferit. Finanţatorul a anunţat şi care sunt cei doi jucători care vor evolua în centrul apărării.

În primul rând, fundașii centrali. Adică nu avem. Nu avem fundași centrali, o să vină, probabil, Miron, și o să avem fundași centrali. În al doilea rând, am greșit la schimbări. Eu am greșit. L-am schimbat pe Olaru, care cât de cât juca fotbal, și l-am băgat pe unul care nu știu ce e, dar numai fotbalist nu mai e.

Pe noi ne-a bătut Crețu. O să-i spun să-și caute echipă, îi dau și 100.000 de euro. Numai pasă la ei, pasă la ei, mai dai și autogol. Mai e timp de transferat. Du-te și la revedere. L-am luat liber, îi dau bani și-l las și liber. Și pe Crețu și pe Cristea îi las liberi, gata!”, a spus Gigi Becali, la Pro X.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:19

„Nu-mi amintesc nimic!” Sfertul de la Cupa Mondială cu 12 goluri, în care portarii au făcut insolație

14:08

România – Franţa, 19:00, LIVE VIDEO. Tricolorele luptă pentru medalie la Campionatul Mondial!

13:47

Surprizele lui Gică Hagi de pe lista preliminară a stranierilor la naţionala României

13:26

Mihai Covaliu trage un semnal de alarmă, după suspendarea provizorie a Anei Bărbosu: “Federaţiile să fie mai implicate”

13:17

Lista preliminară a stranierilor convocaţi de Gică Hagi la naţională pentru meciurile cu Georgia şi Ţara Galilor

12:53

Barcelona, gata de transferul lui Andrei Raţiu! Anunţul presei catalane

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 5 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 6 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni
Citește și