Închide meniul

Universitatea Craiova – Gaz Metan 1-0. Reacția lui Laurențiu Reghecampf după ce Mateiu a rămas fără doi dinți. “Suntem în 2021! Mi se pare o prostie”

Alexandru Ivan Publicat: 21 august 2021, 21:13

Comentarii
Universitatea Craiova – Gaz Metan 1-0. Reacția lui Laurențiu Reghecampf după ce Mateiu a rămas fără doi dinți. Suntem în 2021! Mi se pare o prostie

Mediafax Foto / Mediafax Foto via Hepta

Laurențiu Reghecampf s-a plâns că mijlocașii lui sunt prea lenți și au nevoie de prea multe atingeri ca să joace balonul. Antrenorul oltenilor speră să primească jucători noi că să asambleze o echipă competitivă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurențiu Reghecampf, strigăt disperat la Universitatea Craiova

“Avem jucători cu viteză bună, cu tehnică, dar când trebuie să uzezi de două-trei atingeri ca să pui balonul pe iarbă e puțin mai greu pe construcție. A fost un meci greu, au avut și ei două șanse mari, puteau chiar să câștige.

Am și eu anumite chestii pe care trebuie să le pun în practică pentru a-mi ambiționa jucătorii, ca să fac concurență și să fie jucătorii pregătiți 100%. Știu foarte bine nivelul lui Mirko, al lui Lazar, dar au nevoie de concurență. Sunt anumite chestii pe care ca antrenor trebuie să le faci“, a spus Laurențiu Reghecampf, după meci.

Alexandru Mateia a încheiat meciul pe targă după o intrare criminală a lui unui adversar. Mijlocașul oltenilor s-a ales cu doi dinți rupți. Este a doua oară la rând când un jucător al Craiovei termină meciul fără toți dinții în gură.

“(n.r – despre faultul asupra lui Mateiu) Nu vreau să discut despre lucrul ăsta. Nu cred că un jucător vrea să dea intenționat cu cotul. Mi se pare o prostie din partea unui jucător să pună în pericol alți colegi, fie ei și adversari. Suntem în 2021, s-au schimbat multe lucruri, sunt 20 și ceva de camere, totul se vede. Trebuie puțin fair-play la duelurile astea.

Reclamă
Reclamă

Majoritatea sunt tineri, trebuie să încerc să fie mai buni în fiecare zi. Sunt lucruri pe care eu încerc să le vorbesc în fiecare zi cu ei. Sper ca Koljic să fie mult mai bine, Ivan și Conte să fie disponibili, Papp va reveni într-o lună la antrenamente. Sper să aducem jucători pe posturile unde avem nevoie și cu siguranță vom arăta altfel”, a încheiat Laurențiu Reghecampf.

Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaș 1-0

Universitatea Craiova a învins-o cu 1-0 pe Gaz Metan Mediaş în etapa a 6-a a campionatului. Ştefan Baiaram a marcat singurul gol în minutul 55.

Oaspeţii au avut o bară, un gol anulat şi un penalty ratat prin Chamed în minutul 79. Izata a fost eliminat în minutul 88, după ce l-a umplut de sânge pe Mateiu.

Reclamă

Laurenţiu Reghecampf a obţinut a doua victorie în cinci meciuri de când a revenit pe banca Universităţii Craiova. Echipa sa a urcat pentru moment pe locul 5, cu 9 puncte. Gaz Metan a rămas penultima, cu 4 puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:25
Daniel Pancu a lipsit de la conferinţa de presă după Farul – CFR! A cerut ajutorul staff-ului medical
9:09
Ianis Zicu, show la conferinţa de presă: “Suntem călcaţi în picioare involuntar”
8:53
Adrian Porumboiu nu are dubii, după fazele controversate din Farul – CFR: „VAR-ul trebuia să intervină”
8:40
Gigi Becali a continuat tirada: “Este nebunia lumii!” Cine i-a dat ideea ca FCSB să nu se mai prezinte la meciuri
8:38
Marius Șumudică a făcut calculele! De ce are nevoie Al-Okhdood pentru a se salva de la retrogradare
8:27
Iran, gata să ia o decizie radicală! Declarațiile președintelui Federației, după bombardamentele SUA la Teheran
1 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club” 2 Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate 3 “Caz penal” Ministrul Apărării s-a revoltat contra CSA, după ce a anunţat că vrea să schimbe legea pentru Steaua 4 Surpriza lui Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia! Jucătorul pe care l-ar convoca în premieră la naţională 5 Gigi Becali a intrat în direct și a anunțat o decizie radicală după erorile de arbitraj de la Farul – CFR: „Nu ne mai prezentăm” 6 FotoDan Şucu l-a cooptat pe un fost premier al României într-o afacere de 400 de milioane de euro!
Citește și