Închide meniul

Victor Angelescu, mesaj categoric pentru Mirel Rădoi: “Este cel mai bun din Liga 1!” Pe cine propune patronul Rapidului la echipa naţională

Dragoș Vasile Publicat: 23 august 2021, 14:16

Comentarii
Victor Angelescu, mesaj categoric pentru Mirel Rădoi: Este cel mai bun din Liga 1! Pe cine propune patronul Rapidului la echipa naţională

Hepta

Victor Angelescu, mesaj categoric pentru Mirel Rădoi

Rapid este revelaţia noului sezon din Liga 1. Giuleştenii au înregistrat 5 victorii şi o remiză în primele şase etape, iar Victor Angelescu, acţionarul majoritar al clubului, speră ca Mirel Rădoi să convoace jucători de la echipa sa la naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul bucureştenilor l-a propus pe Claudiu Belu-Iordache (27 ani), despre care spune că este cel mai bun fundaş dreapta din Liga 1, dar şi pe Alexandru Albu (28 ani).

“Avem niște jucători care chiar merită să joace la națională. Belu, de exemplu, are un început de sezon senzațional și eu cred că este cel mai bun fundaș dreapta din prima ligă.

A fost în trecut și Albu la națională, care a jucat foarte bine la noi. Dar nu vreau să comentez deciziile lui Mirel Rădoi, îl respect, cred că știe ce face acolo și vom vedea dacă va convoca jucători de la Rapid”, a spus Victor Angelescu pentru sport.ro.

Mihai Iosif, savuros după Botoşani – FC Rapid 0-2: „Băieţii m-au „nenorocit”! Am cucerit Moldova, ce n-au reuşit turcii!”

Rapid a învins-o cu 2-0 pe FC Botoşani, în etapa a 6-a din Liga 1. Giuleştenii au adunat 16 puncte şi sunt pe locul secund, la două puncte în spatele liderului CFR Cluj. La final, Mihai Iosif a avut doar cuvinte de laudă la adresa jucătorilor săi.

Reclamă
Reclamă

„Sunt fericit, toţi suntem. Am avut atâţia oameni după noi. Nu am comentat niciodată arbitrii, sunt nişte lucruri care mă depăşesc. Stau de luni, zi de zi, la antrenament să-mi spună să stau jos. Asta e societatea noastră. Eu nu stau cu capul plecat, nu voi merge în genunchi, voi privi cu pieptul în faţă. Băieţii deja m-au „nenorocit”, merită toată laudele. Le-aş da tot ce am mai bun”, a declarat Mihai Iosif pentru FC Rapid 1923.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
AC Milan, remiză chinuită cu Pisa pe San Siro. Marius Marin, rezervă neutilizată
23:41
Laurenţiu Reghecampf a reuşit o performanţă importantă cu echipa lui! Şi-a îndeplinit obiectivul
23:26
Ilie Dumitrescu a intervenit în conflictul dintre Ștefan Baiaram și Mirel Rădoi: „Nu renunți la Bellingham sau Mbappe”
23:17
Întrebat dacă se gândeşte la titlu după egalul cu Dinamo, Dani Coman a anunţat obiectivul echipei sale
23:04
Alexander Zverev și-a asigurat prezența la Turneul Campionilor. Calificare în semifinale la Basel
23:01
Zeljko Kopic a spus motivul pentru care i-a schimbat pe Cătălin Cîrjan şi Alex Musi în meciul cu FC Argeş!
1 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 2 VIDEOLeclerc, cel mai rapid în primul antrenament din MP al Mexicului. Cursa e duminică (21:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 3 Gigi Becali a dezvăluit marele regret de la FCSB: “I-am dat salariu ca prostul. E un pariu pierdut” 4 Ce au scris spaniolii despre Ionuţ Radu, după ce Celta Vigo a învins-o pe Nice în Europa League 5 Mihai Rotaru, categoric după ce Rădoi l-a scos pe Baiaram din lot: “Se puteau aborda altfel lucrurile” 6 Mirel Rădoi l-a pus la zid pe Ștefan Baiaram, după ce l-a scos din lot: “Nu îi dau explicații. Trebuie să accepte”
Citește și