Alexandru Cicâldău a dat-o în bară în Galatasaray – Hatayspor. Execuţia românului şi reacţia imediată a fanilor turci!

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 august 2021, 23:13

Alexandru Cicâldău este mijlocașul lui Galatasaray

Profimediaimages

La numai câteva ore după ce a fost anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray, Cicâldău a jucat din primul minut în meciul din etapa a 2-a a campionatului Turciei.

Alexandru Cicâldău a dat-o în bară în Galatasaray – Hatayspor

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 3, dar Cicâldău a contribuit decisiv la golul de 1-1. Românul a scăpat din marcaj şi a ajuns la finalizare. Din păcate pentru el, a trimis în bară din poziţie ideală. Feghouli a fost pe fază şi a trimis mingea în poartă.

Chiar dacă a ratat, fanii lui Galatasaray l-au încurajat pe reţelele sociale. Suporterii sunt încântaţi de jucătorul adus din Bănie.

Cicâldău este grozav până acum„, a fost mesajul unui fan.

Îmi place în ce poziţie joacă Cicâldău. Tehnica lui este foarte bună„, a transmis un alt suporter.

Transferul lui Cicâldău este pur si simplu impresionant„, a scris un alt internaut.

Alexandru Cicâldău, omul meciului la debutul pentru Galatasaray

Alexandru Cicâldău a marcat la debutul pentru Galatasaray şi a primit cea mai mare notă de pe teren în meciul cu Giresunspor.

Cicâldău a marcat de la 11 metri, în minutul 45+2. Românul a șutat în coltul din stânga, iar portarul advers a plonjat în partea opusă. Galata mai beneficiase de un penalty și în urmă cu cinci minute, dar atunci Diagne a ratat. Tot Diagne a fost cel care a deschis scorul, în minutul 31. Cicâldău a fost înlocuit în minutul 83 şi a fost lăudat de presa din Turcia.

A experimentat bucuria de a marca în primul meci în tricoul galben-roșu. Cicâldău și-a ajutat coechipierii în apărare și în atac. Nu a lăsat nicio bucată de teren neacoperită”, au scris turcii de la Fotomac. „Cicâldău pare să aibă calitate”, a scris şi Sporx.

Ce rezultat va obţine FCSB cu RFS?

VIDEOEduard Ionescu, înfrângere dramatică la China Smash 2024. A condus cu 2-0 la seturi şi a ratat 3 mingi de meci în decisiv

8:37

Mihai Stoica și-a făcut „temele” înainte de FCSB – RFS! Ce calități au letonii: „Nu o dau în Dan Petrescu, dar..”

8:09

Helmut Duckadam, mesaj direct înainte de FCSB – RFS! Verdict despre adversara campioanei: „Nu are rost să ne temem”

8:04

Prima reacţie a lui Răzvan Lucescu, după Galatasaray – PAOK 3-1: „Am luat două goluri din cauza naivităţii”

1 Galatasaray – PAOK 3-1 în Europa League! Răzvan Lucescu, eşec la debutul în grupă! Pas greşit pentru United. Rezultatele serii 2 Tragerea la sorţi a grupelor Cupei României | FCSB, în grupa morţii alături de Universitatea Craiova, Dinamo şi Petrolul 3 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici” 4 Oare suntem toți “f…ed”? Adrian Georgescu, după avertismentul primit de Max Verstappen din cauza limbajului folosit 5 Toată lumea îl susţine pe Max Verstappen! Ce au spus piloţii despre controversa momentului din Formula 1: „Ce naiba e asta?” 6 FotoImagini de senzaţie cu milionarul român care are avion privat, dar merge cu transportul în comun! Cum a fost surprins la metrou