Închide meniul

PSG, răspuns imediat la oferta de 160 de milioane de euro făcută de Real Madrid pentru Kylian Mbappe. Decizia luată de Nasser Al-Khelaifi!

Iulian Focșăneanu Publicat: 25 august 2021, 9:41

Comentarii
PSG, răspuns imediat la oferta de 160 de milioane de euro făcută de Real Madrid pentru Kylian Mbappe. Decizia luată de Nasser Al-Khelaifi!

Kylian Mbappe ar fi semnat deja noul contract / Profimediaimages

Parizienii riscă să îl piardă gratis pe cel mai scump jucător din lume! Atacantul a intrat în ultimul an de contract şi a anunţat deja că vrea să plece. Şeicul Nasser Al-Khelaifi nici nu a vrut să audă şi îşi doreşte cu orice preţ tridentul Messi-Neymar-Mbappe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

PSG, răspuns imediat la oferta de 160 de milioane de euro făcută de Real Madrid pentru Kylian Mbappe

PSG a anunţat-o deja pe Real Madrid că nu acceptă să renunţe la Kylian pentru 160 de milioane de euro. “Oferta a fost refuzată de PSG”, anunţă TF1, citat de mundodeportivo.com. Nu au oferit mai multe detalii, dar Real “galactii” mai au timp până la 31 august să realizeze mutarea.

În vârstă de 22 de ani, Mbappe a refuzat deja trei propuneri de prelungire a contractului. Ultima ofertă de la PSG consta într-un contract pe o perioadă de cinci ani, cu opţiune de prelungire pe încă un sezon. Salariul urma să îi fie mărit considerabil, dar tot ar fi încasat mai puţin decât Messi şi Neymar.

Liderul din campionatul Franţei s-a gândit şi la un înlocuitor pentru Mbappe. Atacantul lui Everton, Richarlison, este principala ţintă a lui PSG. Brazilianul care a înscris 7 goluri în ultima ediţie din Premier League este bun prieten cu Neymar. RMC Sport transmite că deja au apărut primele contracte.

Real Madrid, ofertă de 160 de milioane de euro pentru Kylian Mbappe

Mai multe publicații internaționale au scris, marți seară, că Real Madrid a demarat oficial negocierile cu PSG pentru transferul lui Kylian Mbappe. Potrivit El Chiringuito, oferta galacticilor se ridică până la 160 de milioane de euro, iar surse din cadrul clubului au confirmat informația.

Reclamă
Reclamă

Și jurnalistul Fabrizio Romano a confirmat faptul că Real Madrid a ofertat 160 de milioane de euro pentru Kylian Mbappe.

Ibericii scriu că nicio altă operațiune efectuată vreodată de Florentino Perez nu a fost făcută cu atâta grijă și atenție la detalii. De altfel, întreaga afacere depinde de numai doi protagoniști. Este vorba despre Florentino Perez, președintele lui Real Madrid, și Emirul Qatar-ului, Tamim Bin Hamad Al Zani.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 10 dec.
Real Madrid – Manchester City 1-2, în meciul serii din UCL. Viitorul lui Xabi Alonso, în pericol. Rezultatele și clasamentul
23:52 10 dec.
Cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Calculele făcute de Mihai Stoica înaintea meciului cu Feyenoord
23:49 10 dec.
Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
23:46 10 dec.
Franța și Olanda s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial. Cum arată „careul de ași”
23:14 10 dec.
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14 10 dec.
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și