Închide meniul

Mircea Lucescu, reacţie categorică după Dinamo Kiev – Benfica 0-0. “Ar trebui să se renunţe la sistemul VAR?”. Cum a răspuns românul

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 septembrie 2021, 8:44

Comentarii
Mircea Lucescu, reacţie categorică după Dinamo Kiev – Benfica 0-0. Ar trebui să se renunţe la sistemul VAR?. Cum a răspuns românul

Profimediaimages

“Il Luce” s-a bucurat degeaba după golul din minutul 90+3 marcat de Shaparenko. VAR-ul a anulat prima victorie a lui Mircea Lucescu pe banca celor de la Dinamo Kiev în acest sezon al Ligii Campionilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Lucescu, primele declaraţii după Dinamo Kiev – Benfica 0-0

Am jucat împotriva unui adversar puternic. Dacă nu ar fi fost ultimele 10 minute, în care ne-am creat multe ocazii şi am înscris un gol, aş fi fost foarte fericit pentru acest rezultat. Suntem supăraţi că a fost anulat acel gol, din păcate nu a contat!

(Ar trebui să se renunţe la sistemul VAR?) Ce pot să spun eu? Este această regulă şi a fost un ofsaid. Este din vina noastră!

Suntem într-o grupă foarte dificilă, în care toate meciurile se vor juca la o intensitate mare. Ne vom lupta până la sfârşit pentru fiecare punct. Este important pentru jucătorii mei să creadă în ei, ca să aibă mai mult curaj“, a declarat Mircea Lucescu pentru sport.ua.

A fost şi un moment uluitor în timpul partidei de la Kiev. Denys Garmash a fost eliminat, în minutul 82, după ce a primit un singur galben! Arbitrul a scos imediat şi “roşu”, dar s-a răzgândit când a realizat ce gafă a făcut. La capătul a mai multe momente de confuzie, a anulat decizia de a-l trimite la vestiare pe Garmash.

Reclamă
Reclamă

A primit cartonaş roşu? El acţionează instinctiv. Fiecare jucător are propriile lui caracteristici. Garmash este un fotbalist foarte util pentru Dinamo Kiev“, a precizat antrenorul român.

Dinamo Kiev – Benfica s-a terminat 0-0. În celălalt meci din grupă, Bayern Munchen a distrus-o pe Barcelona chiar pe Camp Nou. Muller şi „dubla” lui Lewandowski au stabilit scorul final. În următoarea etapă, Dinamo Kiev va juca pe terenul celor de la Bayern Munchen, în timp ce Barcelona se va deplasa la Benfica.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:29
VIDEOLindsey Vonn, mesaj impresionant de pe patul de spital! Ce a anunţat marea campioană din Statele Unite
21:23
LIVE SCOREPetrolul Ploieşti – FC Argeş 1-1. Gafă uluitoare la golul piteştenilor! Hanca a egalat din foarfecă!
21:22
Povești de All-Star: Michael Jordan, dunk-ul de la linia de libere și controversa la concursul de Slam din ’88
21:20
Eugen Neagoe şi-a pus mâinile în cap! Gafă de proporţii, cum rar poţi vedea în fotbal!
21:07
Kennet Andersson l-a sunat pe Prunea după ce România a picat cu Suedia, în Nations League. Ce i-a transmis
20:56
Un avocat a intrat direct în istorie la Jocurile Olimpice de iarnă 2026!
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după eliminarea FCSB-ului din Cupă: “Nu mai e fotbalist” 3 Adrian Porumboiu, verdict categoric despre faza care l-a scos din sărite pe Gigi Becali: “Decizia e una foarte clară” 4 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 5 Gigi Becali a răbufnit după Universitatea Craiova – FCSB 2-2! Nu acceptă eliminarea din Cupă: “Ne-am calificat! 2-1 terminat” 6 Universitatea Craiova – FCSB 2-2. Roş-albaştrii, eliminaţi din Cupa României. Cine s-a calificat din Grupa B
Citește și