Închide meniul

Dennis Man e infectat cu Covid-19! Anunţul făcut de italieni

Antena Sport Publicat: 21 septembrie 2021, 20:10 / Actualizat: 22 septembrie 2021, 0:42

Comentarii
Dennis Man e infectat cu Covid-19! Anunţul făcut de italieni

Profimediaimages

Lovitură dură pentru Dennis Man. Italienii anunţă că românul ar fi infectat cu noul coronavirus. Man nu face parte din lotul pe care antrenorul Parmei, Enzo Maresca, l-a anunţat pentru partida cu Ternana.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Parma a anunţat că are un jucător infectat cu noul coronavirus, însă nu i-a dat numele. Totuşi, jurnaliştii de la Parma Live susţin că jucătorul infectat este chiar Dennis Man. Românul a ajuns la Parma la începutul acestui an, după ce italienii i-au plătit lui Gigi Becali 13 milioane de euro.  A fost cea mai mare sumă primită vreodată de un club din România pentru un jucător.

Dennis Man poate rata meciurile naţionalei cu Germania şi Armenia 

Dennis Man poate rata şi meciurile naţionalei de la începutul lunii octombrie cu Germania şi Armenia. Man face parte din lista preliminară a lui Rădoi. În septembrie, Dennis Man a jucat în toate cele 3 meciuri pe care România le-a disputat în preliminariile Campionatului Mondial din 2022.

Lotul Parmei pentru meciul cu Ternana:

  • Portari: Buffon, Colombi, Turk
  • Fundași: Busi, Cobbaut, Coulibaly, Danilo, Delprato, Dierckx, Valenti, Zagaritis
  • Mijlocași: Juric, Sohm
  • Atacanți: Benedyczak, Bonny, Brunetta, Correia, D. Iacoponi, Inglese, Tutino, Mihăilă

 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:26
Barcelona – Valencia 6-0! Catalanii, recital pe Estadi Johan Cruyff
0:05
Jucătorii de la FCSB, băgaţi în şedinţă chiar pe gazon, după remiza cu Csikszereda: “E ultima oară când se întâmplă”
23:39 14 sept.
Elias Charalambous a reacționat, după 1-1 cu Csikszereda: „Să promitem mai puțin și să arătăm pe teren”
23:27 14 sept.
“Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie”
23:16 14 sept.
Gigi Becali și-a „mitraliat” echipa după 1-1 cu Csikszereda: „Jucătorii în care îmi puneam baza nu mai fac nimic”
23:07 14 sept.
“Am pierdut un an!” Gigi Becali, la pământ după Csikszereda – FCSB 1-1: “Cum să mai ajungi în play-off?”
1 UPDATEMirel Rădoi, întins pe jos în vestiar după criza nervoasă din meciul cu Farul! Medicii au intervenit imediat 2 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult” 3 Carlo Ancelotti a numit singura echipă de club pe care ar mai antrena-o 4 VideoIanis Stoica a văzut roşu, dar a fost salvat de VAR! Guimaraes, gol din lovitura liberă provocată de român 5 FotoCe a postat Ianis Hagi după debutul său la Alanyaspor. Românul a fost decisiv la victoria echipei 6 Csikszereda – FCSB 1-1. Campioana României, rezultat rușinos pe terenul nou promovatei
Citește și