Lovitură dură pentru Dennis Man. Italienii anunţă că românul ar fi infectat cu noul coronavirus. Man nu face parte din lotul pe care antrenorul Parmei, Enzo Maresca, l-a anunţat pentru partida cu Ternana.
Parma a anunţat că are un jucător infectat cu noul coronavirus, însă nu i-a dat numele. Totuşi, jurnaliştii de la Parma Live susţin că jucătorul infectat este chiar Dennis Man. Românul a ajuns la Parma la începutul acestui an, după ce italienii i-au plătit lui Gigi Becali 13 milioane de euro. A fost cea mai mare sumă primită vreodată de un club din România pentru un jucător.
Dennis Man poate rata meciurile naţionalei cu Germania şi Armenia
Dennis Man poate rata şi meciurile naţionalei de la începutul lunii octombrie cu Germania şi Armenia. Man face parte din lista preliminară a lui Rădoi. În septembrie, Dennis Man a jucat în toate cele 3 meciuri pe care România le-a disputat în preliminariile Campionatului Mondial din 2022.
Lotul Parmei pentru meciul cu Ternana:
- Portari: Buffon, Colombi, Turk
- Fundași: Busi, Cobbaut, Coulibaly, Danilo, Delprato, Dierckx, Valenti, Zagaritis
- Mijlocași: Juric, Sohm
- Atacanți: Benedyczak, Bonny, Brunetta, Correia, D. Iacoponi, Inglese, Tutino, Mihăilă
- Dennis Man e infectat cu Covid-19
- Anunţul făcut de italieni
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Mitriţă, ca Messi! A râs de adversarii săi şi a dat 2 pase decisive pentru Zhejiang Professional. Video
- Cristi Chivu semnează un nou contract cu Inter. Pe ce perioadă a bătut palma cu clubul italian
- Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK
- Şoc în Anglia! “Coşmarul” FCSB-ului va juca finala barajului pentru Premier League, după un scandal incredibil!
- Revenire spectaculosă: Ruben Amorim, dorit de o echipă de top din Europa

































