“Oamenii au mintea întunecată!” Gigi Becali, reacție vehementă după penalty-ul acordat de Marcel Bîrsan în FCSB – Mioveni 3-0: “Au invidie pe mine. Cum să nu fie 11 metri?!”

Antena Sport Publicat: 17 octombrie 2021, 19:57

Comentarii
Oamenii au mintea întunecată! Gigi Becali, reacție vehementă după penalty-ul acordat de Marcel Bîrsan în FCSB – Mioveni 3-0: Au invidie pe mine. Cum să nu fie 11 metri?!

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali a reacționat după ce oamenii din fotbalul românesc au criticat modul în care Marcel Bîrsan a acordat un penalty pentru FCSB, în partida cu Mioveni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, reacție vehementă după FCSB – Mioveni 3-0

“Am avut două penalty-uri. Pe lângă penalty-ul ăla care s-a dat a mai fost unul. Părerea mea e că 11 metri dictat a fost clar. I-a pus piedică. Dacă îi pui piedică de la spate normal că e penalty. Oamenii au început să aibă mintea întunecată. Oameni care au dușmănie.

Oamenii au mintea întunecată din cauză că sunt invidioși și au mintea întunecată. Au invidie pe mine! Păi dacă îi pune piedică pe la spate, în careu, cum să nu fie 11 metri? Ei cu mine au ce au. Nu mai vreau să supăr pe nimeni. Eu vorbesc la modul general. Păi dacă ăla nu e 11 metri, atunci care să mai fie?!”, a spus Gigi Becali la realitateasportivă.net.

FCSB – Mioveni 3-0 | Se cer demisii după arbitrajul lui Marcel Bîrsan

Oaspeţii au făcut praf arbitrajul lui Marcel Bîrsan care i-a dezavantajat evident în fazele cheie ale jocului. Fostul arbitru, Adrian Porumboiu, a intervenit dur. Cere demisia tuturor din CCA după prestaţia fluieraşului din meciul de la Buzău.

FCSB – Mioveni 3-0 a fost dominat de deciziile controversate ale lui Marcel Bîrsan. Oaspeţii i-au reproşat centralului primul galben acordat lui Buziuc înainte de eliminare, penalty-ul acordat greşit la duelul Keşeru – Scarlatache, dar şi faptul că a fost ofsaid la golul 2 al vicecampioanei, la Claudiu Keşeru.

Reclamă
Reclamă

„Nici înainte de Revoluție n-am văzut așa ceva! Nu se poate să dai penalty aici! N-ai demnitate de arbitru! Să plece toți de la Comisie după o astfel de fază! Se vede că Bîrsan nu simte jocul, n-are nicio treabă”, a tunat Adrian Porumboiu, conform gsp.ro.

Şi fostul arbitru nu s-a oprit aici. „Este ofsaid, mi-am dat seama din live. Dar se întâmplă astfel de faze. Nu poți să-i incriminezi pentru o astfel de eroare, e o situație obișnuită. Problema e la prima fază, unde nu găsesc nicio explicație”, a mai spus fostul mare arbitru.

CS Mioveni vrea să se retragă din campionat

Oaspeţii au criticat dur arbitrajul la finalul partidei, iar primarul celor din Mioveni, Ion Georgescu, a spus că vrea să retragă echipa din campionat. „Ăsta de la LPF (n.a. – președintele Gino Iorgulescu) și grecul (n.r. Kyros Vassaras, șeful CCA) nu înțeleg românește și nu știu nici fotbal! Niște derbedei, care și-au bătut joc de o echipă mai mică pentru a o menține pe Steaua (n.r. FCSB). Nu știu dacă Vassaras știe fotbal. România nu are un român care să facă delegările, am adus un grec! Niște derbedei! Ăsta de la LPF n-a comentat nimic.

Reclamă

Ion Georgescu, primarul orașului Mioveni, a lansat un atac furibund la adresa LPF și CCA și a anunțat că își dorește să retragă echipa din campionat. „Ăsta de la LPF (n.a. – președintele Gino Iorgulescu) și grecul (n.r. Kyros Vassaras, șeful CCA) nu înțeleg românește și nu știu nici fotbal! Niște derbedei, care și-au bătut joc de o echipă mai mică pentru a o menține pe Steaua (n.r. FCSB). Nu știu dacă Vassaras știe fotbal. România nu are un român care să facă delegările, am adus un grec! Niște derbedei! Ăsta de la LPF n-a comentat nimic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia „finala” de titlu Univ. Craiova - U Cluj?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:18

Jannik Sinner s-a calificat în finala de la Roma. Victorie în semifinala cu Daniil Medvedev, care s-a întins pe două zile

17:48

Jose Mourinho pregăteşte o adevărată bombă la Real Madrid! Vrea să “fure” un star de la Barcelona: “Şoc în fotbal!”

17:36

Florinel Coman, vizită surpriză la antrenamentul FCSB-ului: „Unele lucruri nu se schimbă niciodată”

16:57

„Sper să fie campioană”. Ciprian Marica și-a ales favorita înaintea „finalei” Univ. Craiova – U Cluj

16:57

FIFA a exclus un arbitru de la Cupa Mondială 2026, după ce a fost acuzat de agresiune sexuală: “E nedrept”

16:34

Celtic este campioană în Scoţia, după un meci dramatic! A cucerit titlul după ce a întors în ultimele minute “finala” cu Hearts

1 Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine” 2 Kylian Mbappe şi-a decis viitorul, după ce fanii lui Real Madrid l-au huiduit şi fluierat pe Santiago Bernabeu! 3 Conducerea U Cluj a reacționat după controlul antidoping cerut de Universitatea Craiova 4 VIDEOA prins lotul pentru Cupa Mondială la 39 de ani și nu și-a mai putut stăpâni lacrimile 5 Cine ar fi crezut: Marius Şumudică a semnat cu FCSB! Gigi Becali a dezvăluit de ce mutarea a picat, în final 6 Lovitură teribilă pentru Dan Şucu! Îl pierde gratis pe jucătorul pe care s-au plătit 10 milioane de euro!
Citește și