mioveni

Premieră în acest sezon! Meciul FC Botoşani – Mioveni, condus de o brigadă exclusiv feminină. S-au înscris 6 goluri, unul direct din corner!
Liga 1 • 20 mai, 16:59

Mircea Rednic, un car de nervi după Mioveni – UTA 0-2: „Asta nu pot să accept!”
Liga 1 • 14 mai, 17:01

Flavius Biea a devenit campion mondial! A câştigat centura IBA, după o luptă fabuloasă cu Velasco. Gala de box iFight „Mondial în țara mea” a fost pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
FIGHT • 6 mai, 0:25

Emoții uriașe pentru Flavius Biea înaintea meciului cu Juan Velasco! Imnul României a răsunat la Sala Sporturilor din Mioveni
Fight • 5 mai, 22:57

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României, după o victorie la limită cu FC Argeş! Clujenii se vor duela cu Sepsi în penultimul act! Toate echipele calificate, AICI
Cupa României • 6 aprilie, 22:50

Nicolae Dică nu se dă bătut după Mioveni – Voluntari 0-3: „Noi nu avem voie să pierdem? Meciul a fost un accident!”
Liga 1 • 1 martie, 19:23

Adrian Mutu acuză „jocuri de culise” la partidele Rapidului: „Se lucrează împotriva noastră și în afara terenului!”
Liga 1 • 27 februarie, 13:43

Nicolae Dică a dezvăluit ce discuție a purtat cu Adrian Mititelu, înainte de FC U Craiova 1948 – Mioveni: „Își dorește foarte mult!”
Liga 1 • 23 februarie, 13:26

Adrian Mutu a dat vina pe arbitraj după Mioveni – Rapid 0-0: „Am fost dezavantajați clar!” Ce a spus despre ratarea lui Dugandzic
Liga 1 • 17 februarie, 22:39

Fază incredibilă în Mioveni – Rapid! Marko Dugandzic a ratat un penalty după ce a fost nevoit să repete execuția
Liga 1 • 17 februarie, 22:00

„E mult mai plăcut acum! Mi-au dat şansa să antrenez!” Nicolae Dică se bucură de libertate la Mioveni, după ce a plecat de la FCSB
Liga 1 • 9 februarie, 8:26

Nicolae Dică, surprins de începutul perfect pe banca Mioveniului: „Le spun jucătorilor în fiecare zi!”
Liga 1 • 3 februarie, 19:05

Ion Crăciunescu, reacție dură la adresa unui arbitru din Liga 1: „Du-te, frate, rupe-ți carnetul și lasă-te!”
Liga 1 • 21 ianuarie, 21:38

Nicolae Dică, mesaj de luptă după Mioveni – Petrolul 1-0: „Am arătat că nu suntem o echipă slabă!”
Liga 1 • 21 ianuarie, 19:46

Bogdan Rusu, pus pe fapte mari după revenirea la Mioveni: „Vreau să marchez la fiecare meci!” Ce a spus despre perioada petrecută la FCSB
Liga 1 • 21 ianuarie, 19:34

Mioveni – Petrolul 1-0. Nicolae Dică, debut de vis la noua echipă! Bogdan Rusu, eroul meciului. Cum arată clasamentul
Liga 1 • 21 ianuarie, 18:55

Transfer spectaculos făcut de Nicolae Dică la Mioveni! Jucătorul a negociat și cu FCSB
Liga 1 • 15 ianuarie, 12:41

O nouă plecare de la FCSB! Nicolae Dică a transferat un jucător pus pe „lista neagră” de Gigi Becali
Liga 1 • 14 ianuarie, 23:25

Gabi Tamaş şi Nicolae Dică, aproape să semneze cu aceeaşi echipă! Anunţ răsunător în Liga 1
Liga 1 • 6 ianuarie, 20:59

Gigi Becali, prima reacție după FCSB – CS Mioveni 5-1. Cum a explicat schimbarea din minutul 25. Cine e singurul jucător pe care l-a criticat
Liga 1 • 5 decembrie, 22:10

CS Mioveni – CFR Cluj 0-1. Trupa lui Dan Petrescu a dat lovitura în minutul 87, la singurul șut pe poartă! Campioana a urcat pe locul 2, peste Rapid
Liga 1 • 13 noiembrie, 20:00

Dan Petrescu, probleme serioase de lot înainte de Mioveni – CFR Cluj: „Ceva nu e în regulă”
Liga 1 • 12 noiembrie, 21:14

Farul – Mioveni 2-1. Victorie muncită a liderului din Liga 1 cu „lanterna roşie”. Alexi Pitu şi Robert Moldoveanu i-au adus toate cele trei puncte „Regelui” Hagi
Liga 1 • 4 noiembrie, 23:00

Ce condiţie trebuie să accepte Bogdan Rusu pentru a pleca de la FCSB. Anunţul făcut de primarul din Mioveni
Liga 1 • 18 octombrie, 16:48

Basarab Panduru, reacţie savuroasă după Chindia – Mioveni 1-0: „Toni Petrea zici că e Pep Guardiola”
Liga 1 • 16 octombrie, 17:12

CS Mioveni – FC U Craiova 1948 2-2. Remiză spectaculoasă la Mioveni! Buziuc a reuşit o „dublă” de senzaţie. George Ganea l-a salvat pe Marius Croitoru
Liga 1 • 1 octombrie, 21:25

Pe ce stadion va evolua CSA Steaua, după ce a fost interzisă în Ghencea. Anunţul oficial publicat de „Militari”
Liga 2 • 22 septembrie, 17:22

Rapid, văzută favorită la titlu după victoria cu Mioveni: „Vom avea un campionat palpitant. Vor termina peste Farul”
Liga 1 • 18 septembrie, 8:52

Ilie Dumitrescu face scut în jurul lui Cristi Săpunaru: „N-aş fi de acord să îl suspende. E liderul echipei”
Liga 1 • 18 septembrie, 8:21

Rapid – CS Mioveni 2-1. Kevin Luckassen, eroul lui Adrian Mutu! Olandezul a marcat golul victoriei în minutul 87, la debutul pentru giuleșteni
Liga 1 • 17 septembrie, 23:31

Sepsi – Mioveni 0-1. Prima victorie în noul sezon pentru argeșeni! Trei înfrângeri la rând pentru Cristiano Bergodi
Liga 1 • 2 septembrie, 20:35

Mioveni – UTA 1-1. Otele a egalat pentru trupa lui Ilie Poenaru, la două minute după ce Adrian Scarlatache a deschis scorul. Echipa lui Stoican a ratat un penalty în minutul 89
Liga 1 • 30 august, 16:28

Sandu Lungu are un mesaj pentru fanii MMA-ului: ”Venim să facem spectacol la Mioveni”
FIGHT • 27 august, 21:18

Flavius Stoican a revenit în Liga 1! Cu cine a semnat. Anunţul e oficial
Liga 1 • 24 august, 15:55

Mioveni – FC Argeş 0-1. Arnold Garita a marcat după o fază spectaculoasă! Trupa lui Alexandru Pelici rămâne fără victorie în Liga 1
Liga 1 • 19 august, 19:15

Ciprian Deac, semnal de alarmă după CFR Cluj – CS Mioveni 4-2: „Să ne trezim! Nu mai suntem echipa care am fost”. Mesaj vehement pentru coechipieri
Liga 1 • 31 iulie, 0:21

CFR Cluj – CS Mioveni 4-2. Victorie în beznă a campioanei! Gabriel Debeljuh, salvatorul lui Dan Petrescu. Meciul a fost întrerupt 40 de minute după ce a picat nocturna!
Liga 1 • 30 iulie, 23:42

Hermannstadt – Mioveni 3-0. Sibienii, victorie spectaculoasă la revenirea în Superliga! Baba Alhassan a reușit o dublă de vis
Liga 1 • 15 iulie, 20:24

„Tot timpul l-am apreciat!” Mihai Stoica laudă un alt antrenor din Liga 1, după ce Gigi Becali a spus că Ilie Poenaru şi Marius Croitoru sunt favoriţii săi: „A făcut rezultate pe unde a fost!”
Fotbal intern • 19 februarie, 10:07

„Oamenii au mintea întunecată!” Gigi Becali, reacție vehementă după penalty-ul acordat de Marcel Bîrsan în FCSB – Mioveni 3-0: „Au invidie pe mine. Cum să nu fie 11 metri?!”
Fotbal intern • 17 octombrie, 19:57

FCSB – Mioveni 3-0 | Ilie Dumitrescu, șocat de penalty-ul primit de FCSB. ”Eu am stat 15-20 de minute, am revăzut cu colegii faza asta”
Fotbal intern • 17 octombrie, 8:37

LIVE BLOG | 16-imile Cupei României. Universitatea Craiova și-a luat revanșa cu CFR Cluj! Dinamo, victorie cu Ripensia Timișoara. UTA, umilită de Filiași. Toate rezultatele sunt AICI
Cupa României • 22 septembrie, 21:40

CS Mioveni – CFR Cluj 0-1 | Marius Şumudică, euforic din postura de lider. Cum i-a apărat pe arbitri şi ce ironii a avut la adresa rivalilor: „Pe un Tico era un abţibild cu FCSB!”
Fotbal intern • 7 august, 0:01

Reacţii după barajul pentru Liga 1! Niculescu nu a reuşit remontada. Săndoi menţine Chindia pe prima scenă
Fotbal intern • 12 august, 17:58

Niculescu nu renunţă la Liga 1! "Nu cedăm. Greşelile individuale şi-au spus cuvântul"
Fotbal intern • 9 august, 19:44

Chindia – Mioveni 2-0. Bătălia pentru Liga 1! Echipa din Târgovişte a luat o opţiune serioasă pentru a rămâne pe prima scenă
Fotbal intern • 9 august, 17:00