Închide meniul

“Acoperișul e din aur!” Suma uriașă pe care Gigi Becali a cheltuit-o pentru acoperișul bisericii pe care a construit-o în curtea bazei din Berceni a FCSB

Antena Sport Publicat: 18 octombrie 2021, 16:41

Comentarii
“Acoperișul e din aur!” Suma uriașă pe care Gigi Becali a cheltuit-o pentru acoperișul bisericii pe care a construit-o în curtea bazei din Berceni a FCSB

Gigi Becali, Hepta

Becali a mai spus că acoperișul bisericii din curtea bazei de antrenament a celor de la FCSB este din aur.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Suma uriașă cheltuită de Gigi Becali pentru biserica din Berceni

M-a costat 100 de mii numai acoperișul. Am pus acoperiș de aur. Biserica e terminată. Mai am să pun catapeteasma. Păi și biserica asta din Pipera pe care o fac mă costă 1 milion de euro acoperișul. 

E din aur. Din Ucraina iau acoperișul. Fac și eu ce pot și mă rog la Maica Domnului să pot să fac mai mult. Supăr pe cineva? Fac biserici și mănăstiri”, a spus Gigi Becali pentru realitateasportivă.net.

Gigi Becali nu glumeşte! „Vreau să mă călugăresc, dar trebuie să am acordul familiei”

Gigi Becali este dispus să îşi dedice viaţa bisericii. Patronul lui FCSB este hotărât să renunţe la afaceri şi să se călugărească. “Este greu, dar nu imposibil”, a anunțat milionarul care asigură că i-a lăsat mână liberă lui Edi Iordănescu la vicecampioana României.

Becali vrea să se retragă de tot din viaţa publică şi nu glumeşte când spune că vrea să se retragă la o mănăstire. Latifundiarul din Pipera a anunţat că, pentru moment, familia nu îl susţine în această privinţă.

Reclamă
Reclamă

Da, vreau să mă călugăresc, dar nu mai vreau să vorbesc despre asta. Nu vrea familia să mai vorbesc despre asta. Dar nu este decizie, e gând, intenție… Decizia e altceva, gândul e altceva… În primul rând, trebuie să am acordul familiei. Nu acum, tată, nu se pune problema în următorii ani. Peste 10-15 ani, aș vrea să las totul în regulă și să mă duc acolo. E un loc frumos, liniștit. Și aș vrea să stau de vorbă cu oamenii… Ce vreau este greu, dar nu imposibil„, a declarat Gigi Becali pentru cancan.ro.

Gigi Becali a finanțat şi construcţia bisericii mari din cadrul Mănăstirii Pantocrator, din Drăgăneşti, judeţul Teleorman. Săptămâna trecută, la sfinţirea acesteia, au participat câteva mii de credincioşi. Printre ei a fost şi finanţatorul lui FCSB, soţia şi sora acestuia.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
Tondela – Benfica 0-0, în Liga Portugal. Pas greșit pentru echipa lui Jose Mourinho
0:04
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico
23:29 1 feb.
Florin Tănase, declarația serii după FCSB – Csikszereda 1-0: „Incredibil, e decapotabil”
23:03 1 feb.
„Ei m-au ajutat cel mai mult”. Matei Popa, după debutul la FCSB: „Donnarumma? Nu-mi place deloc”
22:56 1 feb.
Darius Olaru a făcut praf arbitrajul, după FCSB – Csikszereda 1-0: „Mi se pare incredibil. Am simulat din nou”
22:48 1 feb.
Gigi Becali a „distrus” un titular de la FCSB, după victoria cu Csikszereda: „Să-l sun, crezi că te distrezi pe teren?”
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 4 Gata, se face transferul la FCSB. Gigi Becali a bătut palma cu clubul, jucătorul semnează luni! 5 Ultimul transfer al lui Mihai Rotaru vrea campionatul cu Universitatea Craiova: “Am revenit cu drag” 6 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească
Citește și