Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan: „Am ştiut să obţinem cele trei puncte”. Galatasaray face legea în Europa League

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 octombrie 2021, 8:58

Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan: „Am ştiut să obţinem cele trei puncte. Galatasaray face legea în Europa League

Meciuri de foc în Europa

Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău fac legea la Galatasaray. Cei doi români şi-au pus amplrenta pe jocul echipei pe finalul meciului cu Lokomotiv Moscova, dar Moruţan a schimbat soarta partidei. Turcii au luat încă trei puncte datorită pasei decisive a lui Moruţan.

Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan

La gruparea „Cim Bom Bom”, Alexandru Cicâldău a fost aruncat în luptă încă din primul minut, urmând apoi să fie înlocuit de Fatih Terim în minutul 90, pentru a betona apărarea turcă. Fotbalistul român a oferit și o reaţcie la finalul meciului, în cadrul căreia a transmis că echipa sa a știut cum să gestioneze corect acest meci, în care formația din Rusia nu a înregistrat niciun șut pe cadrul porții.

„A fost un meci dificil, adversarii au jucat bine. Am știut cum să obținem cele trei puncte. Suntem cu gândul la următoarele meciuri. Încerc mereu să îmi ajut echipa și să îmi îmbunătățesc jocul”, a declarat mijlocașul român la finalul partidei, potrivit fanatik.com.

Olimpiu Moruţan, omul decisiv pentru Galata

Olimpiu Moruţan a fost omul decisiv al serii pentru Galata. A intrat pe teren în minutul 76, în locul lui Ryan Babel şi peste doar șase minute l-a lansat excelent din preajma centrului terenului pe Kerem Akturkoglu, care a scăpat singur cu portarul advers și a marcat.

Astfel, Olimpiu Moruțan a reușit să contribuie la ambele goluri marcate de Galatasaray în grupele Europa League, după ce a inițiat faza în urma căreia goalkeeper-ul lui Lazio, Strakosha și-a împins mingea în proprie poartă, în prima etapă. Cu doar două goluri marcate în trei meciuri și fără gol primit, Galatasaray conduce Grupa E din UEFA Europa League, cu șapte puncte, două victorii și o remiză, la trei puncte în faţa lui Lazio, patru puncte peste Marseille și cu șase puncte mai mult decât Lokomotiv Moscova.

Ce crezi că va face FCSB cu PAOK, după ce a învins-o pe Sepsi?

„Credeați că am uitat fotbalul?” Florin Tănase, reacţie fabuloasă după ce a marcat primul gol pentru FCSB de la revenire!

0:16

„Dă, bă, cu pumnul!” Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi – FCSB 0-1: „Să îi fie frică”

0:15

FC Porto – Arouca 4-0 şi Braga – Rio Ave 4-0 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal

0:06

Decizia lui Alex Băluţă după ce a fost criticat de Gigi Becali! Fotbalistul FCSB-ului a făcut dezvăluirea după victoria cu Sepsi

0:05

Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”

1 VIDEOPAOK – Aris 0-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu, prima înfrângere a sezonului chiar înaintea meciului cu FCSB 2 Sepsi – FCSB 0-1. Victorie la limită pentru campioana României. Florin Tănase a marcat primul gol de la revenire 3 Cum a fost surprins Dan Şucu, după ce Rapid a rămas fără victorie în Giuleşti! Reacţia nervoasă a lui Victor Angelescu 4 VIDEOEliza Samara – Man Kuai 0-3, în primul tur de la China Smash 2024. Eşec pentru româncă, live în AntenaPLAY 5 Gloria Buzău – Farul 1-0. Buzoienii i-au învins pe constănţenii lui Gică Hagi şi au obţinut prima victorie acasă din acest sezon 6 „Facem prea multe greşeli!” Marius Şumudică şi-a taxat jucătorii, după Rapid – Oţelul 0-0! Ce a spus despre N’Jie şi Boupendza