Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan: “Am ştiut să obţinem cele trei puncte”. Galatasaray face legea în Europa League

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 octombrie 2021, 8:58

Comentarii
Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan: Am ştiut să obţinem cele trei puncte. Galatasaray face legea în Europa League

Profimedia

Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău fac legea la Galatasaray. Cei doi români şi-au pus amplrenta pe jocul echipei pe finalul meciului cu Lokomotiv Moscova, dar Moruţan a schimbat soarta partidei. Turcii au luat încă trei puncte datorită pasei decisive a lui Moruţan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan

La gruparea “Cim Bom Bom”, Alexandru Cicâldău a fost aruncat în luptă încă din primul minut, urmând apoi să fie înlocuit de Fatih Terim în minutul 90, pentru a betona apărarea turcă. Fotbalistul român a oferit și o reaţcie la finalul meciului, în cadrul căreia a transmis că echipa sa a știut cum să gestioneze corect acest meci, în care formația din Rusia nu a înregistrat niciun șut pe cadrul porții.

“A fost un meci dificil, adversarii au jucat bine. Am știut cum să obținem cele trei puncte. Suntem cu gândul la următoarele meciuri. Încerc mereu să îmi ajut echipa și să îmi îmbunătățesc jocul”, a declarat mijlocașul român la finalul partidei, potrivit fanatik.com.

Olimpiu Moruţan, omul decisiv pentru Galata

Olimpiu Moruţan a fost omul decisiv al serii pentru Galata. A intrat pe teren în minutul 76, în locul lui Ryan Babel şi peste doar șase minute l-a lansat excelent din preajma centrului terenului pe Kerem Akturkoglu, care a scăpat singur cu portarul advers și a marcat.

Astfel, Olimpiu Moruțan a reușit să contribuie la ambele goluri marcate de Galatasaray în grupele Europa League, după ce a inițiat faza în urma căreia goalkeeper-ul lui Lazio, Strakosha și-a împins mingea în proprie poartă, în prima etapă. Cu doar două goluri marcate în trei meciuri și fără gol primit, Galatasaray conduce Grupa E din UEFA Europa League, cu șapte puncte, două victorii și o remiză, la trei puncte în faţa lui Lazio, patru puncte peste Marseille și cu șase puncte mai mult decât Lokomotiv Moscova.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:02

Pep Guardiola pune presiune pe Arsenal: “Am mai reușit asta în trecut”

13:54

Daniel Pancu, temător înainte de duelul cu Dinamo: “Au apărut probleme de lot”

13:23

Filipe Coelho, despre derby-ul cu Universitatea Cluj pentru primul loc: “Nu este un meci decisiv”

13:00

VIDEOAnze Kopitar, discurs emoționant după Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 0-1: “Vă mulțumesc din tot sufletul”

12:34

Cristiano Bergodi face praf naționala Italiei: “E o rușine”

12:06

Guvernul RD Congo, prima reacție după ce jucătorii nu au fost lăsați să revină la cluburi: “Nu vă faceți riji”

1 Klopp revine pe bancă. A bătut palma cu un club și a stabilit primul transfer: Erling Haaland 2 Patronul lui PAOK a decis: 8 milioane de euro pentru Răzvan Lucescu 3 O nouă tragedie în fotbalul românesc! A murit în accident de mașină 4 Gigi Becali l-a avertizat pe Mirel Rădoi, după FCSB – Oţelul 4-0: “Chiar dacă mă cert cu el, nu îl las”. Ce jucător a criticat 5 Gigi Becali, contrazis în direct de Mihai Pintilii, după FCSB – Oţelul 4-0: “Zi adevărul! Vă e ruşine să ziceţi” 6 FCSB – Oțelul 4-0. Roş-albaştrii, show pe Arena Naţională. Cel mai bun meci sub comanda lui Mirel Rădoi în play-out
Citește și