Olimpiu Moruţan e din ce în ce mai apreciat în Turcia. După un început ezitant de campionat, Galatasaray speră să-şi revină şi să ia cu asalt primele locuri. Primul meci pentru revenire e chiar derby-ul de luni, cu Beşiktaş.
Olimpiu Moruţan, marea speranţă înaintea derby-ului
Românul, dar şi Kerem Akturkoglu reprezintă marile speranțe ale lui Galatasaray înaintea şocului din Super Lig. Partida va avea loc luni, de la ora 20:00.
Beşiktaş – Galatasaray se anunţă unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din campionatul Turciei. După ce a impresionat în Europa League, Olimpiu Moruțan are din nou șansa să se evidențieze pentru gruparea „Cim-Bom-Bom”. Mai mult, se pare că antrenorul Fatih Terim s-a decis în privinţa primului 11 cu care va aborda meciul.
Olimpiu Moruşan, anunţat titular cu Beşiktaş
Cu mai puțin de 48 de ore rămase până la startul derby-ului, presa din Turcia scrie că Fatih Terim s-a hotărât deja asupra primului „11” pe care-l va folosi contra lui Beșiktaș. Din el nu vor lipsi Olimpiu Moruțan și Kerem Akturkoglu, oamenii care au adus victoria din Europa, cu Lokomotiv Moscova.
Echipa lui Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău nu are un start grozav de campionat. E abia pe locul 7, cu 17 puncte, și are nevoie de victorie pentru a mai reduce din distanța față de liderul Trabzonspor, care are 24 de puncte. Fanii speră ca Moruţan să aducă victoria după ce a pasat decisiv în victoria lui Galatasaray cu Lokomotiv Moscova, scor 1-0, în grupele Europa League.
Moruțan a fost lăudat la final de fani, dar şi de antrenorul Fatih Terim. „Nu i-am permis adversarei să joace. Moruțan, Kerem și întreaga echipă au dat tot ce au mai bun încă de la începutul sezonului. Sunt fericit că am înscris un gol care reflectă fotbalul pe care dorim să-l jucăm”, a spus antrenorul Fatih Terim.
- Olimpiu Moruţan, marea speranţă înaintea derby-ului
- E anunţat titular în Beşiktaş – Galatarasay
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Laurenţiu Reghecampf a reuşit o performanţă importantă cu echipa lui! Şi-a îndeplinit obiectivul
- Reacţia lui Marius Niculae după ce Dennis Man a reuşit o “dublă” pentru PSV: “Poate să dea tonul cu Bosnia”
- Rafa Benitez revine! Legendarul antrenor va fi cel mai bine plătit din istoria campionatului în care merge
- Lionel Messi a semnat! Argentinianul și-a prelungit contractul cu Inter Miami
- Veste excelentă pentru Samuel Asamoah. Fostul jucător de la FCU Craiova, externat după ce a scăpat de paralizie































