Închide meniul

FCSB – FC Argeș 2-1 | “Abia azi am revenit la echipă!” Octavian Popescu, gol în ziua în care a ieșit din carantină. Ce a spus despre șansele la titlu

Alexandru Ivan Publicat: 31 octombrie 2021, 23:33

Comentarii
FCSB – FC Argeș 2-1 | Abia azi am revenit la echipă! Octavian Popescu, gol în ziua în care a ieșit din carantină. Ce a spus despre șansele la titlu

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Octavian Popescu a dezvăluit că revenit la echipă abia în ziua meciului cu FC Argeș. “Perla” lui Gigi Becali și-a intrat în rol imediat și a înscris golul egalizator pentru FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Octavian Popescu, după FCSB – FC Argeș 2-1

Cât despre lupta la titlu, Popescu a transmis un mesaj categoric pentru rivalele CFR Cluj și Universitatea Craiova,

“Sunt foarte fericit ca am revenit după o perioada lungă, am dat și gol. Eu abia azi mi-am revăzut colegii după 2 săptămâni. Trebuie să câștigăm și la Farul, o să fie un meci foarte greu. Bineînțeles, credem în șansa noastră de a câștiga campionatul”, a spus Octavian Popescu, după meci.

Octavian Popescu a ajuns la patru goluri în acest sezon al Ligii 1, fiind unul dintre cei mai buni jucători al celor de la FCSB.

FCSB – FC Argeș 2-1

FCSB și FC Argeș s-au anihilat reciproc în prima repriză. Singurele faze notabile din primele 45 de minute au un penalty cerut de oaspeți și o ocazie a lui Keșeru, a cărui șut a fost respins din fața porții de Turda.

Reclamă
Reclamă

Meciul s-a animat după pauză. FC Argeș a deschis scorul în minutul 61, prin bulgarul Martin Raynov, care a înscris după o centare a lui Iasmin Latovlevici.

Piteștenii s-au bucurat însă doar câteva minute de avantaj. Octavian Popescu a egalat la prima atingere de balon, cu un șut din afara careului care l-a lăsat mască pe Greab. Apoi, doar trei minute mai târziu, Valentin Gheorghe a înscris pentru 2-1, după o centrare a lui Valentin Crețu.

FCSB a bifat astfel a șasea victorie consecutivă în campionat. Echipa lui Edi Iordănescu e pe locul 3 în Liga 1, cu 27 de puncte, la 9 lungimi în spatele liderului CFR Cluj și un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, FC Argeș rămâne pe poziția a noua, cu 21 de puncte.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:36
David Popovici revine în bazin, după aurul la 200 m liber. Seriile probei de 100 m liber LIVE TEXT (ora 05:52)
21:35
Pep Guardiola, în istoria fotbalului. Borna atinsă pe plan financiar după ultimul transfer al lui Man. City
21:07
FCSB – Shkendija LIVE VIDEO (miercuri, 20:30). Campioana luptă pentru turul 3 UCL. Revin Alibec şi Bîrligea
21:06
“Știm că va fi dificil să o eliminăm”. Antrenorul lui Shkendija a prefațat returul cu FCSB din preliminariile UCL
21:01
Reacţia lui Zeljko Kopic, după ce Dinamo a ratat transferul lui Marius Ştefănescu: “Avem anumite limite”
20:54
VideoJurnal AntenaSport | Tamaş nu s-a apucat de Şcoala de Antrenori pentru că a primit o ofertă mai bună din Asia Express
1 Câţi bani a încasat David Popovici după medalia de aur de la proba de 200 de metri liber de la Campionatele Mondiale 2 Situaţie incredibilă la Universitatea Craiova – U Cluj! Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat cu 12 jucători! 3 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 4 Cum l-a putut numi Gigi Becali pe Andrei Cordea, după ce a semnat cu CFR Cluj: “I-am zis lui Mihai Stoica” 5 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Vrea să aducă doi jucători la FCSB. Condiţia pentru a face mutarea 6 “S-a prăbuşit” Ce a scris presa chineză despre Pan Zhanle şi David Popovici după seriile de la 200 m liber!
Citește și