Dinamo Kiev – Barcelona | Ovidiu Haţegan, corectat de VAR! Eroare pentru arbitrul român în meciul echipei lui Mircea Lucescu

Gabriel Zamfirescu Publicat: 2 noiembrie 2021, 23:40

Când vom acea VAR în România

Clipe dificile pentru arbitrul român, Ovidiu Haţegan, la meciul de la Kiev dintre echipa antrenată de Mircea Lucescu şi FC Barcelona. Centralul a comis o eroare la mijlocul reprizei secunde.

Ovidiu Haţegan, corectat de VAR

Centralul a acordat penalty pentru cei de la FC Barcelona, la scorul de 0-0, în minutul 64. A fost un duel în careu între jucătorul catalanilor, Ansu Fati şi cel al lui Mircea Lucescu, Tomasz Kedziora. Haţegan a fost extrem de sigur pe decizia sa, dar a fost imediat corectat. Reluările nu i-au dat dreptate românului.

După aproximativ un minut, cât timp Ovidiu Haţegan a fost să vadă reluarea fazei, după ce a fost chemat de cei de la VAR. După ce a văzut reluările, centralul a revenit asupra fazei şi a dat faul în atac. Pe reluări s-a văzut că jucătorul Barcelonei, Ansu Fati, a fost cel care l-a lovit pe fundaşul ucrainenilor.

La 5 minute după ce s-a anulat penalty-ul acordat, Ansu Fati şi-a luat revanşa şi a deschis scorul pentru cei de la FC Barcelona.

23:00 „Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră 22:50 Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos! 22:23 Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii 22:11 Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo 22:07 LIVE TEXTBayern Munchen – Real Madrid 1-1. Vinicius a deschis scorul, Leroy Sane a reuşit să egaleze 21:55 LIVE VIDEOCoventry – Ipswich, acum în AntenaPLAY. Oaspeţii pot urca pe loc pentru promovare directă în Premier League 21:35 Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani! 21:13 EXCLUSIVVictor Piţurcă nu concepe ca Gigi Becali să preia stadionul Steaua: „Să-şi vadă de echipa lui”! Replică dură pentru milionar 20:24 Rapid – FCSB s-ar putea juca fără spectatori! Fanii „alb-vişinii” au aruncat cu torţe şi cu oltenii! Ce scrie în regulament 20:03 Thibaut Courtois, OUT de la EURO 2024! Decizia finală luată cu 54 de zile înainte de Belgia – România Vezi toate știrile