Închide meniul

UEFA Champions League | Cristiano Ronaldo, din nou erou în Atalanta – Manchester United 2-2. Robert Lewandowski, hat-trick în Bayern – Benfica 5-2. Mircea Lucescu, deja-vu în Dinamo Kiev – Barcelona 0-1. Ce echipe s-au calificat în optimile de finală

Dragoș Vasile Publicat: 2 noiembrie 2021, 23:55

Comentarii
UEFA Champions League | Cristiano Ronaldo, din nou erou în Atalanta – Manchester United 2-2. Robert Lewandowski, hat-trick în Bayern – Benfica 5-2. Mircea Lucescu, deja-vu în Dinamo Kiev – Barcelona 0-1. Ce echipe s-au calificat în optimile de finală

Profimedia

Rezultatele zilei din UEFA Champions League

În urma rezultatelor din această seară, Bayern Munchen și Juventus sunt primele două echipe calificate în faza optimilor de finală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
  • Malmo – Chelsea 0-1
  • Wolsburg – Salzburg 2-1
  • Atalanta – Manchester United 2-2
  • Bayern – Benfica 5-2
  • Dinamo Kiev – Barcelona 0-1
  • Juventus – Zenit 4-2
  • Sevilla – Lille 1-2
  • Villarreal – Young Boys 2-0

Update: Atalanta – Manchester United 2-2. GOOOL! Cristiano Ronaldo a reușit o “dublă” de senzație și și-a salvat din nou echipa.

Update: Bayern – Benfica 5-2. GOOOL! Robert Lewandowski a reușit un hat-trick de senzație.

Update: Dinamo Kiev – Barcelona 0-1. GOOOL! Ansu Fati a deblocat tabela în Ucraina.

Reclamă
Reclamă

Update: Bayern – Benfica 4-1. GOOOL!  Robert Lewandowski a reușit “dubla”.

Update: Atalanta – Manchester United 2-1. GOOOL! Zapada și-a adus echipa din nou în avantaj.

Update: Bayern – Benfica 3-1. GOOOL! Leroy Sane și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Reclamă

Update: Rezultatele la pauză sunt următoarele: 

Atalanta – Manchester United 1-1
Bayern – Benfica 2-1
Dinamo Kiev – Barcelona 0-0
Juventus – Zenit 1-1
Sevilla – Lille 1-1
Villarreal – Young Boys 1-0

Update: Atalanta – Manchester United 1-1. GOOOL! Cristiano Ronaldo restabilește egalitatea și ajunge în al patrulea meci consecutiv din UCL în care înscrie.

Update: Bayern – Benfica 2-1. GOOOL! Serge Gnabry a majorat avantajul bavarezilor, iar la scurt timp Morato a redus din diferență.

Update: Juventus – Zenit 1-1. GOOOL! Leonardo Bonucci a retabilit egalitatea cu un autogol.

Update: Bayern – Benfica 1-0. GOOOL! Robert Lewandowski a dat lovitura la Munchen!

Update: Atalanta – Manchester United 1-0. Nebunie la Bergamo! Josip Ilicic a deschis scorul!

Update: Juventus – Zenit 1-0. GOOOL! Paulo Dybala a spart gheața la Torino!

Update: Au început meciurile serii în UEFA Champions League!

Update: Malmo – Chelsea 0-1. Reușita lui Hakim Ziyech a decis confruntarea din Suedia. Londonezii sunt pe locul 2 în grupa H, cu 9 puncte, la egalitate cu Juventus. De partea cealaltă, suedezii sunt pe ultimul loc, fără niciun punct.

Update: Wolsburg – Salzburg 2-1. În celălalt meci al serii, Wolsburg a învins-o pe Salzburg, scor 2-1. Baku și Nmecha au marcat pentru nemți, în timp ce Wober a înscris golul oaspeților.

Update: Malmo – Chelsea 0-1. GOOOL! Hakim Ziyech a deschis scorul.

Update: Au început primele două confruntări ale serii. Malmo – Chelsea și Wolsburg – Salzburg se joacă acum.

Cristiano Ronaldo, gata de spectacol în Atalanta – Manchester United

Cristiano Ronaldo revine în Italia, la numai două luni după ce a plecat de la Juventus. Starul portughez va juca în Atalanta – Manchester United, meci din grupa F a UEFA Champions League.

Ronaldo a contribuit la succesul obținut pe „Teatrul Viselor”. Atalanta a condus cu 2-0 la pauză, dar „diavolii” au avut o revenire de zile mari. Rashford (53) și Maguire (75) au făcut 2-2, iar Cristiano a înscris golul victoriei în minutul 81.

Până acum, CR7 a înscris deja trei goluri în tot atâtea partide din Liga Campionilor.

Manchester United este lider după primele 3 etape, dar nu este sigură de calificarea în turul următor al UEFA Champions League. Englezii au 6 puncte, cu două mai mult decât Villarreal și Atalanta. Pe ultimul loc este Young Boys, cu 3 puncte.

Mircea Lucescu luptă pentru revanșă în Dinamo Kiev – Barcelona

Mircea Lucescu este în fața unui meci uriaș. Dinamo Kiev – Barcelona este meciul în care ucrainenii își pot lua revanșa pentru eșecul suferit, în urmă cu două săptămâni, în grupa E din UEFA Champions League.

„Il Luce” este nevoit să câștige, pentru a mai spera la calificare. Echipa lui este, după primele trei meciuri, pe ultimul loc. Gruparea din Kiev are un singur punct și încă nu a reușit să marcheze.

Barcelona a făcut deplasarea fără marcatorul din tur, Gerard Pique. Lipsește și Gerard Pique, cel care a trecut printr-un șoc uriaș la ultimul meci din campionat. Argentinianul a ajuns la spital, iar medicii l-au anunțat că suferă de aritmie cardiacă.

Barcelona a învins-o pe Dinamo Kiev în meciul tur, dar de atunci nu a mai obținut nicio victorie. A cedat cu Real Madrid (1-2) și Rayo Vallecano (0-1), rezultate care au dus la demisia lui Ronald Koeman.

O brigadă română cu Ovidiu Haţegan la centru va conduce meciul. El va fi ajutat de asistenţii Mircea Grigoriu şi Sebastian Gheorghe, precum şi de rezerva Radu Petrescu. În camera VAR vor fi italienii Marco Di Bello şi Maurizio Mariani.

Meciurile zilei din UEFA Champions League:

  • Malmo – Chelsea, 19:45
  • Wolsburg – Salzburg, 19:45
  • Atalanta – Manchester United, 22:00
  • Bayern – Benfica, 22:00
  • Dinamo Kiev – Barcelona, 22:00
  • Juventus – Zenit, 22:00
  • Sevilla – Lille, 22:00
  • Villarreal – Young Boys, 22:00
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36 17 nov.
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09 17 nov.
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
23:02 17 nov.
Anunţul important făcut de Neluţu Varga în timp ce echipa lui, CFR Cluj, riscă depunctarea!
22:47 17 nov.
Impresarul lui Denis Drăguș a dat replica, după oferta lui Gigi Becali. Mesaj pentru Marius Șumudică
22:42 17 nov.
UPDATEGermania, repriză incredibilă în meciul pentru World Cup 2026! “Set” pentru nemţi, care sunt la Mondial!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor”
Citește și