Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 0-1 | Echipa lui Ilie Poenaru, victorie în inferioritate numerică în minutul 90+1!

Dragoș Vasile Publicat: 5 noiembrie 2021, 19:30

Gaz Metan Mediaş a fost depunctată cu 8 puncte

Valentin Macrea/SPORT PICTURES via Hepta

În urma acestui rezultat, Chindia Târgoviște rămâne pe locul 10 în Liga 1, cu 17 puncte, în timp ce Gaz Metan a urcat pe locul 11, cu 15 puncte.

Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 0-1

Min. 90+4: Fluier final! Gaz Metan a câștigat la limită confruntarea.

Min. 90+1: GOOOL Gaz Metan Mediaș! Patricio Matricardi a deschis scorul.

Min. 63: Gabriel Moura a fost eliminat după ce a încasat al doilea cartonaș galben. Primul avertisment l-a primit în minutul 35.

Update: A început meciul!

Chindia Târgoviște ocupă locul 10 în Liga 1, cu 17 puncte obținute după 14 etape. Meciul trecut, echipa lui Emil Săndoi a căștigat duelul cu UTA Arad, scor 2-0.

De partea cealaltă, Gaz Metan se află pe locul 13 în campionat, cu 12 puncte obținute după 14 etape. Echipa lui Ilie Poenaru este fără succes de două etape. În ultimul meci, gruparea din Mediaș a remizat cu Academica Clinceni, scor 1-1.

Echipele de start pentru Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș:

14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion 13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” 13:13 LIVE VIDEOUngaria – România se dispută ACUM, în AntenaPLAY. Al treilea meci al naţionalei la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1 12:27 LIVE VIDEOCremonese – Pisa, ACUM, şi Lecco – Sampdoria (19:00), în AntenaPLAY! Spectacol în Serie B 12:14 Detalii savuroase despre Ionuţ Luţu! S-a înscris la cursurile de directori sportivi de la FRF: „Avem traduceri?” 12:12 Carlos Alcaraz visează să joace la dublu cu Rafael Nadal, la Jocurile Olimpice: „Dacă totul decurge bine, vom juca!” 11:58 Adrian Şut îl aşteaptă pe Gigi Becali la petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Ne-am bucura să fie alături de noi!” 10:50 Dan Şucu anunţă „revoluţia” la Rapid! Mesaj categoric despre situaţia lui Bogdan Lobonţ: „Noi nu ne spălăm rufele în public!” Vezi toate știrile